Cunda Restaurant

Cunda Meyhane Önerileri

Cunda Mekanlar listesi yapmaya karar verdiğimizde en önemli yeri Cunda Meyhane listesi tutunca Cunda’nın Meyhaneleri için özel bir yazı hazırlamaya karar verdik. Çünkü Cunda Meyhaneleri o kadar renkli, öylesine güzel lezzetlere sahip ki bunları tek tek anlatan bir Cunda Meyhane Rehberi yapmadan geçemezdik. Hâl böyle olunca çok fazla meyhane arasından size en beğendiklerimizi ve genel olarak Cunda Adası ziyaretçileri tarafından en çok beğenilenleri sıralamak gerekti. Eh, Cunda Adasında ne yenir sorusuna verdiğimiz cevaba bakılınca listenin içinde yer alacak bazı meyhaneler belli. Ancak biz size en ünlüsünden başlayalım ve diğer Cunda Meyhanelerini karışık olarak sıralayalım istedik.

Bay Nihat Cunda

Cunda Meyhane kültürü içerisinde en iyi markalaşmış mekan Bay Nihat. Özellikle soslu baby kalamarı, Girit Ezmesi ve ahtapot ürünleri çok tutuluyor. Mekanda otururken Cunda Adasını ziyaret eden ünlüleri görmeniz işten bile değil. Dediğimiz gibi adada meyhane denildiği zaman Bay Nihat ilk sırada yerini alıyor. Hâl böyle olunca mekan her daim kalabalık ve fiyatlar ona göre belirlenmiş. Markanın zevkini yaşayım, ben yüksek fiyata razıyım derseniz Bay Nihat’ta Cunda Meyhane keyfinizi en güzel şekilde yaşayabilirsiniz.

Cunda Bay Nihat Rezervasyon için Telefon: 02663271063

Hasanaki Cunda

Cunda yemek
Cunda Meyhane

Cunda’ya gelmişken kesinlikle yiyin dediğimiz soslu dil balığı, simit levrek gibi efsane lezzetleri bulabileceğiz sözlü sazlı mekan Hasanaki. Sahil kesiminde değil, ada merkezinin tam ortasında ara bir sokakta yer alıyor.

Sazlı Sözlü Eğlence

Akşam bastırdığı anda ağaçların altına kurulu masalarda darbukalar, sazlar çıkıveriyor ortaya ve eğlence başlıyor. Ağzının tadını bilen, ne yemesi nerede yemesi gerektiğini bilenlerin tercihi Hasanaki. Ben eğlenceli mekan arıyorum, aşırı popüler, aşırı kalabalık olmasına da gerek yok, lezzet ve hizmet benim için daha önemli derseniz, buyrun Cunda Meyhane keyfinizi burada yapın.

Cunda Hasanaki Rezervasyon için Telefon: 05355661719

Cunda Balık Evi

Cunda adasında ne yenir
Cunda Meyhane

Yine meşhur Cunda yemekleri arasında bulunan çoğu lezzeti yemeniz için tavsiye ettiğimiz bir başka mekan Cunda Balık Evi. Biz burada fix menü söyledik ve gelen meze tabaklarının büyüklüğüne hayret ettik. Balık Evi olduğu için kalamar, karides gibi lezzetlerin dillere destan şekilde güzel olduğu ve jumbo boyda geldiğini görünce gerçekten mekanın keyfine, yemeğin keyfi de eklendi. Hizmet çok iyiydi. Hem rakı servisi adabına uygun ve çok özenli yapıldı hem de mezeler, yemekler ardı arkası kesilmeden, mekan dolu olduğu halde aksamadan geldi.

Cunda Balık Evi Rezervasyon için Telefon: 05533970843

Cundalı’nın Balık Evi’nde Ortam

Burada akşamları canlı fasıl dinletisi oluyor. Ortam son derece huzurlu. Sakin sakin sohbet etmek isteyenler, fasıl eşliğinde kederini derdini dökmeyi bekleyenler ve inanılmaz lezzetli ve pahalı meze ve balık ürünlerini uygun fiyata yemek isteyenler için doğru yer Cunda Balık Evi. Açıkçası mekan tam bir fiyat performans mekanı. İçerigi son derece doyurucu olan fix menü de önerimizdir.

Zaika Cunda

Cunda Meyhane
Cunda Restaurant

Adanın sahil kısımından bir nebze uzakta kalan, sokaktan sizi ayırıp başka bir dünyaya sokacak alana sahip renkli meyhanelerden biri Zaika. Meşhur olduğu için fiyatlar bir tık pahalı gelebilir ancak ortamı son derece güzel bir meyhane. Eğer Cunda Meyhane keyfinizi burada yapmak isterseniz humuslu karides ve levrek simit siparişinizi en baştan verin. Tüm balıkların taze olduğunu söylemek mümkün. Ayrıca mekanda canlı müzik performansları da oluyor. Sadece fasıl yok.

Zaika Cunda Rezervasyon için Telefon: KAPALI

Neş’e Meyhanesi

Cunda Restaurant
Cunda Meyhane

Son derece özenli hazırlanmış bir Cunda meyhanesi Neş’e Meyhanesi. Duvarlarında birbirinden güzel graffitiler, iç ambiyansında çok çeşitli ayrıntılar mevcut. Sloganları ise neşe ile içiniz. Mekan bu vaadi yerine getirmek için neşenizi arttıracak güzel bir hizmet sunuyor. Karides Mantı ve Girit Ezmesi son derece leziz, fiyatlar makûl ve servis kaliteli. Geniş alana yayılan mekanda sizi kötü etkileyebilecek tek şey yan mekanlardan gelen müzik seslerinin bir parça birbirine karışması. Ancak, eğer ortamınız güzel sohbetiniz de iyiyse bunun farkına bile varmadan saatlerce keyif yapmanız mümkün.

Cunda Neşe Meyhanesi Rezervasyon için Telefon: 05411883800

Lal Girit Mutfağı

Cunda Meyhane
Cunda Restaurant

İşte size ev yapımı mezelerin yer aldığı, sıcak, hoş sohbet ve nezih bir aile işletmesi. Cunda Meyhane listemizin en huzurlu mekanı Lal Girit Mutfağı. Sadece rakı için değil, mezeler eşliğinde şarap için de son derece tercih edilebilir olan bir yer. Mekan mezelerine o kadar güveniyor ki ana yemeğini tek çeşitle sınırlamış durumda. Sadece kuzu kolun ana menüde yer aldığı mekanda, aslında menü de yer almıyor. Mezeleri işletmecilerin oğlundan damak tadınıza göre tavsiyelerle alabilirsiniz.

Lal Girit’te Ortam

Mekan bir sokakta bulunuyor ancak, sokağın karşısındaki boş avluya güzel bir ortam hazırlanmış durumda. Masalar genelde dolu olduğundan rezervasyon yaptırmanız gerekiyor. Bu özel mekanı, özellikle romantik bir yemek yemek isterseniz ya da bir aile sıcaklığı arıyorsanız tercih etmenizi öneriyoruz. Mekanda müzik yapılmıyor.

Cunda Lal Girit Mutfağı Rezervasyon için Telefon: +90 266 327 28 34

Son Vapur

Cunda Meyhane
Cunda Restaurant

Cunda Adasında nereye gidilir sorusuna renkli bir yanıt arıyorsanız tercihiniz Son Vapur olabilir. Mekan son derece şık bir şekilde tasarlanmış. Otururken içiniz açılıyor ve yediğinizden içtiğinizden fazlasıyla memnun kalıyorsunuz. Son Vapur’a ilk oturduğunuzda gelen zeytin ikramı ve mısırlı ekmek gibi iki basit gibi gözüken yemeğin bu kadar lezzetli olabileceğini aklınızın ucundan bile geçiremeyebilirsiniz. Hatta mekanın taze mezelerini denerken ekmeği birkaç defa sipariş etmeniz işten bile olmaz. Hoş sohbet edip, tatlı resimler çekilip, içimizi açalım derseniz Son Vapur Cunda tercih edebileceğiniz Cunda Meyhaneleri arasında.

Cunda Son Vapur Rezervasyon için Telefon: 05366119800

Elamyhane Cunda

Cunda’nın çok sevilen son derece hoş sohbet meyhanelerinden birisi de Elamyhane. Kapıda rezervasyonlara bakan beyefendi her daim çok yardımcı ve fiyat konusunda da anlayışlı. Cunda meyhane kültürüne uygun olan mekanda sazlı sözlü eğlenceler oluyor. Fix menü önerebileceğimiz nadide Cunda mekanları ndan arasında yer alan Elamyhane’de 2 ya da 4 kişi güzelce doyup eğlencenin tadına varabilirsiniz.

Cunda Elamyhane Rezervasyon için Telefon: 05556060627

Teo’s Restaurant

Hem Cunda Restaurant önerileri hem de Cunda Meyhane Önerileri için yazabileceğimiz güzel mekanlardan biri Teo’s. Burayı diğer tüm Cunda Restaurant larından ayrı kılan, denizin üstünde uzunlamasına yer alan iskelesinin iki yanının masalarla doldurulmuş olması. Iskelede, Ayvalık manzarası eşliğinde hoş bir akşam yemeği yemek için Teo’s tam da istediğiniz yer.

Cunda Teo’s Restoran Rezervasyon için Telefon: 02663272244

Moshos Taverna

Ada, Giritlilerin yoğunluğu ile dolup taşınca Moshos gibi bir Taverna olmadan olmazdı doğrusu. Cunda Adasında ne yenir sorusunun meze bakımından Ege Mutfağına uygun karşılığını en güzel şekilde veren mekanda, birbirinden güzel canlı Rum Ezgileri Cunda yemek faslınız boyunca size eşlik ediyor. Fix menü alarak eğlenceye dahil olabileceğiniz Moshos için önceden yer ayırtmanız ısrarla tavsiye edilir.

Cunda Moshos Taverna Rezervasyon için Telefon: 02663273127

Şef Mehmet’in Balık Evi

İşletmecisi, Cundalı’nın Balık Evi ile aynı olan, benzer standartlardaki yer. Daha doğrusu hatırladığımız kadarıyla mekan sahipleri kuzenler; yani akraba. Hâl böyle olunca sürekli yardımlaşıyorlar ve Cunda Meyhane kültürüne özgü mezeleri hemen hemen aynı çeşitlerde ve kalitede hazırlıyorlar.

Şef Mehmet’in Balık Evi İçin Önerimiz

Burada da Fix menü almanız çok daha uyguna gelecek. Şef Mehmet, gezginler için bir kıyak daha yapmış ve iki fix menü hazırlamış. Bir tanesi çok daha ucuz. Mezesi, ara sıcağı daha az ama hem doymanıza hem de değişik lezzetler denemenize yetecek kadar alternatif var. Mekan sahibi, burada yediğiniz içtiğinizden başka bir şey ödemezsiniz diye garanti veriyor. Gayet ilgili. Servis de son derece kaliteli. Bu güzel Cunda Meyhanesi, Rum Ezgileri ile eşlik ediyor size. Canlı müzik yok. Mekan, sahil kenarındaki caddede yer alıyor. Sohbet edip ada gezginlerini izleyerek keyif yapıyorsunuz.

Cunda Şef Mehmet’in Balık Evi Rezervasyon için Telefon: 05533970843

Diğer Cunda Mekan Önerileri ve Cunda Yemekleri

Madem ki Cunda adasında meyhaneye gitmeye karar verdiniz, Cunda meyhanelerinde yiyebileceğiniz efsane Cunda yemeklerini de daha yakından tanımak isteyebilirsiniz diye düşündük. Girit Mutfağı ve Ege Mutfağı ağırlıklı olarak hazırlanan ara sıcak ve mezelerin neler olduğunu öğrenmek, Cunda’ya gitmişken adaya özgü harika içecekler denemek ve başka yerde bulamayacağız tatlarla tanışmak için Cunda adasında ne yenir isimli yazımıza tıklayarak hemen okumaya başlayabilirsiniz.

Cunda Restaurant Önerileri

Cunda Meyhaneleri dışında Cunda adasında kahvaltı yapılacak yerleri Cunda kafe ve barlarını ve diğer Cunda Restaurant önerilerimizi merak ediyorsanız Cunda’nın meyhane dışında kalan 20’den fazla mekanını fiyat/performans açısından değerlendirdiğimiz Cunda Restaurant yazımıza renkli yere tıklayarak göz atabilirsiniz. Vino Şarap Evi, Taş Kahve ve Dantela gibi en güzel Cunda mekanlarını da bu yazıda bulacaksınız.

Cunda Mekanları Haritası

Cunda Meyhane Önerileri yazımız burada bitti.
İddialıyız. Cunda’nın en geniş gezi rehberini Yolumuzun Üstü farkıyla elde edeceksiniz. Diğer blogların doğru dürüst gezmeden ya da hiç gitmeden yazdığı mekanlar hakkında tüm doğru bilgiler burada olacak.
Aşağıya bıraktığımız haritadan gitmek istediğiniz tüm mekanları rahatça bulabilirsiniz.
Soru ve önerileriniz için yorum yazmayı unutmayın. Kucak dolusu selam!

Yazan:

yolumuzunustu

Yazmak için değil; daha güzelini yaşatmak için yazıyoruz!