Meşhur Ali Usta Moda Dondurmacısı

Merhaba, bugün sizlere Kadıköy’e gittiğinizde yiyebileceğiniz sokak lezzetlerini listeleyeceğiz. Kadıköy, sokak lezzetlerinin çokça tüketildiği yoğun ve dinamik bir semt. Hem alıştığımız sokak lezzetlerini hem de Kadıköy kültürüne özgü yeni lezzetleri keşfettik. Kadıköy’de ayaküstü meşhur ne yenir derseniz, aşağıdaki yazıyı okumanız gerek!

Kadıköy Gezi Rehberi
Kadıköy’de Ne Yenir

Kadıköy’de Ne Yenir?

Tüm Kadıköy sokak lezzetlerini kolayca bulun diye harika bir Kadıköy Sokak Lezzetleri Haritası oluşturduk. Bu haritayı buraya tıklayarak Google Haritalar’a kaydedebilir ve telefonunuzda dilediğiniz zaman görüntüleyerek beğendiğiniz mekana gidebilirsiniz.

Aşağıda Kadıköy’de ne yenir sorusunun sokak lezzeti olarak verilebilecek tüm cevaplarını bulabilirsiniz. Tıklayarak yazı içerisinde lezzeti yiyebileceğiniz uygun mekanı ya da konumu görüntüleyebilirsiniz:

1. Falafel
2. Sokak Lahmacunu
3. Nohut Pilav
4. Islak Hamburger
5. Goralı
6. Midye
7. Meşhur Moda Dondurması
8. Memleket Gazozu

1. Tıka Basa Doyacağınız Bir Mekan: Rulo Lezzetler Kadıköy

Kadıköyde Falafelci Önerisi
Kadıköy Sokak Lezzetleri: Falafel
Kadıköyde Falafel
Kadıköy Falafelcisi

Burası tabağınızı/lavaşınızı istediğiniz ürün ve mezelerle dolduracağınız bir falafelci. Falafelin yanında yaklaşık 20 çeşit üründen tabağınızı ya da lavaşını doldurabildiğiniz kadar ekletiyorsunuz. Ne kadar malzeme seçerseniz seçin tek fiyat ödüyorsunuz. Vegan ve vejetaryen olanların gözdesi bu işletme iki katlı ancak kullan-at malzemeler kullandıkları için yiyeceğinizi alıp çıkabiliyorsunuz. Veganlar tarafından çokça sevilen pirinç sütünden yapılan vegan ayran, falafele yakışan bir sürü çeşit sos ve birçok çeşit meze ile kendi tabağınızı damak zevkinize göre dolduruyorsunuz. Üstelik sadece 60₺. Akşam 21.30’a kadar hizmet veriliyor ve günü belli saatlerinde uzun kuyruklar oluşuyor.

Adres: Caferağa, Nail Bey Sk. No:15, 34710 Kadıköy/İstanbul

Telefon: 0507 500 45 47

2. Gerçek Bir Kadıköy Sokak Lezzetleri Durağı: Lahmacun Doktoru

Kadıköy’de ne yenir sorusunun sokak lezzeti olarak verilebilecek en güzel cevaplarından birisi Lahmacun Doktoru! Vahdet Usta, 12 yaşından beri bu işle uğraşan seyyar bir lahmacuncu. Kendisini Moda-Bahariye taraflarında bulabilirsiniz. 35₺’ye sattığı lahmacunların müdavimi çok. İsterseniz Vahdet Usta’yı arayarak ortak bir noktada da buluşabilirsiniz. Elle yoğurulan hamuru ve satırla kıyılan malzemeleriyle samimiyet kokan bir tezgah bu. Denemeye değer olduğunu düşünüyoruz.

Websitesi: kadikoylahmacundoktoru.com/

Telefon:  0545 177 22 25

3. Meşhur Bir Sokak Lezzeti: Kadıköy Pilav Arabası

Pilav Arabası Kadıköy
Sokak Lezzetleri Kadıköy: Pilav Arabası

Pilav arabası konseptiyle küçük bir alana sahip bu işletmede gerçek bir sokak pilavı lezzetini alıyorsunuz. Önünde kuyruklar oluşturan tane tane pilavının yanında, üzerine ekletebileceğiniz; tiftik tavuk, mangal soslu tavuk, köri soslu tavuk, mısır, nohut gibi farklı çeşitleri bulunuyor. Sade ancak samimi bir ortam sunan Pilav Arabası; pilavla beraber gidecek en güzel içecek olan ayranı ile de ünlüdür. Ayranlar hazır yoğurtla değil kendi mayaladıkları yoğurtla yapılıyor. Pilav Arabası akşam 22.00’a kadar hizmet veriyor. Sade pilavları 60₺ ve ekstra malzemeler için ek ücret ödüyorsunuz. Ortalama 80₺ ile fazlasıyla doyurucu bir öğün oluyor.

Adres: Caferağa, Nailbey Sk. 35-C, 34710 Kadıköy/İstanbul

Telefon: 0216 337 04 88

4. Kadıköy’de Ne Yenir Sorusunun Binbir Yanıtı: Bambi Cafe

Kadıköyde ne yenir
Klasik Bir İstanbul Sokak Lezzeti’nin Kadıköy Versiyonu: Islak Hamburger

Aslında birçok lezzetiyle gününüzü keyiflendiren bir büfe Bambi. Biz bu yazımızda ıslak hamburgerlerinden bahsedeceğiz. Kadıköy’ün en soslu en taze ıslak hamburgerlerini burada yiyebilirsiniz. Kadıköy özelinde muadillerine göre çok daha lezzetli. Bunun yanında açık ayran ve el yapımı limonatası, tostları, dönerleri, sosislileri çok çok lezzetli. Doyurucu porsiyonlara sahip. Gece 00.00’a kadar hizmet veriyorlar.

Adres: Caferağa, Yasa Cd. No:1, 34710 Kadıköy/İstanbul

Telefon: 0216 450 58 58

5. Klasikleşen Kadıköy Sokak Lezzetleri Adresi: Cem Büfe

Kadıköy Goralı
Efsaneleşen bi’ Kadıköy Sokak Lezzetleri Durağı: Cem Büfe

Artık Kadıköy’ün simgesi haline gelen, limandaki konumuyla herkesin en az bir kere gördüğü, ucuz ve lezzetli sokak lezzetlerinin en bilindik adresidir. Buranın da birçok lezzetini beğeniyoruz ancak Goralı hakkında biraz konuşmamız gerek. Öncelikle burası 7/24 açık bir yer. Oturup yeme imkanınız yok ancak çevredeki denize sıfır bankları tercih edebilirsiniz 😊 Malzemeleri günlük ve taze. Bir tane yiyince ikinciyi yemek istiyorsunuz. Günün belli saatlerinde çevresi epey kalabalıklaşıyor. Gidip bir goralı yemenizi şiddetle tavsiye ediyoruz.

Adres: Osmanağa Rıhtım Caddesi İskele Meydanı D:2, 34714 Kadıköy/İstanbul

Telefon: 0216 346 66 00

6. Meşhur İstanbul Sokak Lezzeti: Kadıköy Midyecisi

Kadıköy Sokak Lezzeti - Midye
Kadıköy Midyecisi
Sokak Lezzeti Midye
Kadıköy Sokak Lezzetleri

40 yılı aşkın süredir hizmet veren midyeci, özel sos ve tarifleriyle birleştirerek güvenilir bir lezzet sunuyorlar. Tarım ve Orman Bakanlığı’nın kontrolünde hazırlanan bu midyelerde kum ya taş gibi kötü sürprizlerle karşılaşma ihtimaliniz yok. Midyenin yanında kuzu kokoreç, hamburger midye tava, güveç midye de yapıyorlar. Midye çeşitleri içerisinde de acılı, özel soslu, sıcak ve klasik alternatifleri bulunuyor.

Adres: Caferağa, Sarraf Ali Sk. No 22/b, 34710 Kadıköy/İstanbul

Telefon: 0216 330 05 47

7. Meşhur Dondurmacı Ali Usta

Meşhur Ali Usta Moda Dondurmacısı
Kadıköy Sokak Lezzetleri: Meşhur Ali Usta Dondurması

Sahile inerken şöyle mis gibi bir “gerçek meyveli dondurma” yemek ister misiniz? Gerçekten Kadıköy’ün en iyi dondurması Meşhur Dondurmacı Ali Usta’da; iddia ediyoruz! Külahları çıtır çıtır; isterseniz kağıt helva arasında isterseniz de kupta alabiliyorsunuz. Sosları ayrı, fıstığı ayrı güzel. Ne zaman gitsek kapısında kuyruk var. 70’e yakın dondurma çeşidi bulunuyor Ali Usta’nın. Bizim en beğendiğimiz bitter çikolata ve naneli. Tüm meyvelerin tatlarını birebir hissediyorsunuz. Lezzetiyle haberlere dahi çıkmış tarih kokan bu dondurmacıda mutlaka birkaç top dondurma yemelisiniz. Bu müstesna Kadıköy Sokak Lezzeti gece 03.00’e kadar açık. Dondurma sadece yazın yenmez, kışın da güzel gider ancak Ali Usta’nın salepi için de buraya gelen çok; bizden söylemesi!

Adres: Caferağa, Moda Cd., 34710 Kadıköy/İstanbul

Telefon: 0216 414 18 80

8. Kadıköy’ün Gazoz Cenneti: Ahali Kahvesi

Kadıköyde ne yenir
Kadıköy’de ne yenir?

Ve Kadıköy Sokak Lezzetleri başlığımızdaki son önerimiz bir gazozcu. Buranın dikkat çeken ilk özelliği iç dekorasyonu. Kendinizi Yeşilçam filmlerinde gibi hissediyorsunuz. Küçük ama samimi bir işletme. Eski radyolar, nostaljik bir soba, eski şarkılar, plaklar, film afişleri, albüm kapakları ve hatta masaları bile sizi bugünden alıp 70’lere, 80’lere, 90’lara götürüyor. El yapımı yiyecek ve tatlıların yanında atıştırabileceğiniz birkaç alternatif yemek de var. Gelelim asıl konuya “Memleket Gazozları”. 90 çeşit gazoz var Ahali Kahvesi’nde. Hepsiyle güzel giden küçük ıslak kurabiyelerinin tadına mutlaka bakın.

Adres: Osmanağa, Nihal Sk. 2/B, 34736 Kadıköy/İstanbul

Telefon: 0538 033 99 89

Kadıköy’de Yenecek Diğer Lezzetler

Yazımızın sonuna geldik. Sokak lezzetlerini bu kadarla sınırlamak elbette ki mümkün değil. Simiti, balık ekmeği, mısırı, kestaneyi de unutmadık. Ancak sadece Kadıköy özelinde hazırladık bu içeriği. Kadıköy ile ilgili yazacağımız daha çok yazı var. Bir sonraki yazımızda da hem lezzetli hem aperatif hem de yeni modern sokak lezzetlerini anlatacağız. Tıpkı Kadıköy’de olduğu gibi harika lezzetlere yer verdiğimiz Balat Mekanları yazımıza da göz atmak isteyebilirsiniz. Bizi takip etmeyi unutmayın!

Yazan:

Burcu

Gezmeyi, yeni yerler, yeni lezzetler keşfetmeyi ve öğrenmeyi seviyorum. Öğrendiklerimi ve deneyimlerimi paylaşmayı, sizleri de heyecanıma ortak etmeyi çok isterim!