Cunda Plajları

Cunda Adası Plajları

Cunda Adası Plajları
Cunda Plajları

Cunda Adası rengarenk atmosferi, birbirinden güzel eğlence mekanları ve butik konaklama imkanları ile gezginlerin akınına uğrarken Cunda Adası Plajları ise son derece yetersiz olması ve zor lokasyonlarda bulunması sebebiyle hayal kırıklığı yaratıyor. Hâl böyle olunca Cunda Adasında tatil yapanlar için denize girmek, doğru düzgün bir deniz bulmak ve uygun fiyatlı bir plajda zaman geçirmek bir parça zorlaşıyor. İşte bu durumu bildiğimiz için, adadaki tüm Cunda Plajları ile ilgili gerek giderek, gerek arayıp sorarak, gerekse de yolunu ve denizini inceleyerek bilgi aldık.

A. Cunda Plajları Haritası
B. Cunda Plajları Listesi
1. Cunda Plajları Genel Durum
2. Cunda Plaj Fiyatları Genel Durum
3. Patricia Koyu
4. Patricia Burnu
5. Ortunç Koyu
6. Cunda Belediye Plajı
7. Maden Adası
8. Cunda Merkezde Denize Girilecek Yerler
9. Cunda Adasında Denize Girilecek Yerler – Kuzey Kıyıları
10. Cunda Tekne Turları

Cunda Plajları Haritası

Daha sonra Cunda’da denize girebileceğiniz yerlerin bir haritasını oluşturduk. Buraya ada halkının bile bilmediği ücretsiz denize girebileceğiniz noktaları da ekledik. Haritayı telefonunuzda rahatça kullanabilirsiniz. İşte Cunda Plajları Haritası:

Cunda Plajları Listesi

Diğer gezi blogları da Cunda Plajları hakkında yazılar yazmıştı, ancak hiçbirinin Cunda Plaj Fiyatları hakkında detaylı bilgi vermediğini gördük. Üstelik Cunda Adasında denize girilecek yerler ile ilgili verilen listeler yanlış ve eksikti. Bir de denizin durumu, plaja gidilen yolların hali ve deniz suyu sıcaklığı bilgileri de yetersiz kalınca bu konudaki tüm açığı kapatalım istedik. Cunda Plajları Listesi:

 • Bıyıklı Beach
 • Mola Beach
 • Minas Beach
 • Zeytin Beach
 • Sobe Beach
 • Patricia Burnu
 • Ortunç Koyu
 • Belediye Plajı
 • Maden Adası
 • Funda’nın Yeri
 • İsimsiz Cennet
 • Balıkçı Barınağı
 • Otel Ezer Beach
 • Merkez Ücretsiz Plajı
 • Otel Deniz Beach
 • Çataltepe Plajı
 • Cunda Kesebir Beach
 • Burcu Restaurant Beach
 • Cunda Club Sedef
 • Tekne Turları 

1. Cunda Plajlarının Genel Durumu

Cunda Adası Plajları
Cunda Plaj Fiyatları

Cunda Adası Plajları ile ilgili didik didik inceleme yaptığımız yazıyı okumadan önce adanın denizi hakkında genel bir bilgi verelim istedik. Cunda Denizi, özellikle soğuk suda denize girmek isteyenler için ideal. Temmuz – Ağustos döneminde bile suya ilk adımlarınızı attığınızda sizi titreten bir deniz suyu var.

Cunda’nın Denizi Nasıl?

Cunda Plajları için en hayret verici durum ise denizin sığlığı. Kıyıdan on metrelerce gitseniz bile su diz seviyenizi geçmiyor. Ada genelindeki bütün plajlarda durum aynı. Su çok sığ. Durum böyle olunca çocukla seyahat eden aileler için Cunda Adası Denizi biçilmiş kaftan. Ancak suyun sığ kalmasının dezavantajları da var. En kötü yanı, yosunlar! Sığ denizlerde bir miktar yosun oluşmuş. Bazı özel Cunda Beach ‘leri bu yosunları düzenli olarak temizlerken bazılarında yeterli özen gösterilmiyor. Sığ olsa da çok yosunlu olmayan yerler de mevcut.

Su bulanık mı?

Cunda Adası Plajları su bakımından da enteresan. Aslında çok duru bir su var. Ancak sığlık ve kumlu deniz kalabalık olunca bulanık bir hal alabiliyor. Yer yer deniz kestaneleri mevcut. Sığ bölümlerde balık görmek çok zor. Daha çok denizin içinde oturup keyif yapmak için ideal bir ada. Cunda’da denize girilecek yerler ile ilgili genel durum böyle olunca Cunda’da plajların durumu daha önemli bir hal alıyor.

Plaj Fiyatları Nasıl?

Gelin önce bu konuda da genel bir değerlendirme yapalım ve daha sonra plaj plaj suyun durumunu, denizin özelliklerini, kabalıklığı, tesislerin varlığını ve imkanlarını, en önemlisi de Cunda Plaj Fiyatları listelerini kalem kalem inceleyelim. İşte genel durum:

2. Cunda Plaj Fiyatları

Genel olarak Cunda Plaj Fiyatları Ege’nin tüm popüler tatil beldelerinde olduğu gibi uçuk. Yazının başında bilmelisiniz ki, tam teşekküllü tesise sahip en uygun fiyatlı plaj Cunda Belediye Plajı. Bunun dışındaki yerlerde 1 şezlong ücretinin 200 liraya ulaştığı Beach’ler var. Her kör satıcının bir kör alıcısı olduğu gibi elbette bu rakamları da verecek olan gezgin ve turist kafileleri vardır. Ancak siz bu yazıyı okuduğunuza göre onlardan olmadığınız kesin.

Ortalama Fiyatlar

Peki Cunda Plaj Fiyatları için ortalama bir rakam verebilir miyiz?
Evet 2019 2020 sezonu için ortalama şezlong fiyatı kişi başı 50 tl ilâ 75 tl arasında değişiyor. Bu fiyata şemsiye de dahil, ancak tek 1 kişinin ücretinden bahsediyoruz. Aşağıda anlatacağımız çoğu Ücretli Cunda Plajı da fiyat olarak bu rakamların etrafında dolaşıyor. Durum böyle olunca karar vermenizi kolaylaştıracak en önemli unsur olarak plajların olanakları ön plana çıkıyor. Size yakınlığı, ulaşımı, denizin ve tesisin temizliği, yeme içme ücretleri, kalabalıklığı, nezihliği gibi konuları plaj plaj anlatarak seçim yapmanızı kolaylaştırdık.

Beach’lerde Denize Ücretsiz Girilemez mi?

Tabii, haklı olarak Cunda Adasında denize girmek için tek kuruş para harcamak isteyebilirsiniz. Bu da sizin Türkiye Cumhuriyeti Anayasası ile koruma altına alınmış olan en doğal hakkınız. O yüzden beach olan tüm noktalarda ücretsiz olarak denize girebileceğinizi unutmayın. Tabii ki, tatile gittiniz, insanlarla kavga etmeye değil. O yüzden bu yazıda tek tek ücretsiz denize girebileceğiniz halk plajı olan ya da hiçbir tesisin üzerinde yer almadığı koy ve kumsalları da sıraladık. Şimdi vakit kaybetmeden Cunda Koyları ve Cunda Plajları ile ilgili sabahtan beri bahsettiğimiz şu detaylı incelemeye geçelim bakalım:

3. Patricia Koyu

Cunda Plajları
Patricia Koyu

Cunda’nın denize girmek için en çok tercih edilen iki noktasından biri Ortunç Koyu, diğeri ise Patriçya Koyu. Patriçya’yı ön plana çıkaran en önemli özellik denizinin ve plajının son derece sevilmesi. Genel olarak sığ bir deniz, berrak bir su var. O yüzden en çok ziyaretçi alan Cunda Koyu olmayı hak ediyor burası.

Patriçya Yolu ve Beach’ler

Lâkin, asfalt yol Patriçya Koyu yakınlarında bozulmaya başlıyor ve toprak, zorlu bir yol sizi son derece yoruyor. Araba sürülmeyecek gibi bir durum yok ancak şoförlüğünüz çok yenisiyse adanın bu kısmındaki hiçbir yere gitmenizi tavsiye etmeyiz. Patricia Koyu içerisinde 4 adet beach bulunuyor. Elbetteki boşluk bulduğunuz alanlarda serbestçe denize girebilirsiniz ama beach olmadan denize girmek isteyenler için yine Patriçya Yarımadası olarak anılan bölgede çok daha özel bir yeri tarif ediyor olacağız. Biz şimdi Patricia Koyunda yer alan 4 beach’in imkanlarını ve fiyatlarını inceleyelim:

1. Patricia Bıyıklı Beach

Deniz son derece güzel. Su ılık. Adanın genelinde olduğu gibi uzun bir alanda deniz sığ olarak devam ettiği için özellikle çocukla seyahat eden aileler için ideal. Hafif yosun var. İskele mevcut; iskele üzerinde localar ve şezlonglar var. Dalga olmadığı için kıyıda denizin üzerinde de localar yer alıyor. Keyifle vakit geçirilebilecek bir yer. Kalabalık olduğunda berrak olan su, hızla bulanabiliyor.

Bıyıklı Beach Şezlong Ücreti

Ancak Bıyıklı Beach şezlong ücretleri bir nebze tuzlu. Kişi başı 75 tl ödeme yapılarak içeri giriliyor. Bıyıklı Beach’in iyi yanı bu 75 tl’lik ödemenizin 50 tl’lik kısmıyla yiyecek ve içecek alınabiliyor. Benzer bir şekilde loca ücreti de kişi başı 100 tl olarak belirlenmiş. 10 tl karşılığında havlu kiralama imkanı da var. Otopark, duş, tuvalet gibi imkanlar fiyatlara dahil. Kısacası Cunda Plajları arasında Patricia’da keyifle ve aile ile gidilip denize girilebilecek bir yer.

Tel: 05349706103

2. Patricia Mola Beach

Temiz bir işletme. Alan iki katlı olarak inşa edilmiş. Bu bakımdan Beach, diğer Cunda Plajları ile ayrılıyor. İlk kat çimenlik ve üzerinde şezlonglar yer alıyor. Hemen aşağı indiğinizde iskelede şezlonglar, kısa kalan kumsalda localar var. Denizi güzel. Tüm Patricia Koyu boyunca olduğu gibi burada da deniz son derece sığ. Bu durumu aşmak için uzun bir iskele yapılmış. Denizin içine fotoğraf çekmek ve eğlenmek için güzel Instagram noktaları oluşturulmuş. Su sığ olduğu için yürüyerek biraz ilerleyince denizde duran salıncak, şemsiye ve sandalyeler çok keyifli bir ortam yaratmış.

Mola Beach Şezlong Ücreti

Şezlong fiyatları haftaiçi ve haftasonu arasında değişiyor. Arayıp rezervasyon yaptırırken sormanızda, hatta pazarlık yapmanızda fayda var. Kişi başı 75 ilâ 120 tl arasında fiyatlar söz konusu. Tabii ki diğer Cunda Plajları gibi burada da şezlong fiyatının içinde belirli bir yeme içme kredisi oluyor. Yemek fiyatlarını incelediğimizde pidelerin 30 – 35 tl, hamburger ve ızgaraların 35 – 45 tl, pizzaların 35 – 40 tl bandında olduğunu görüyoruz. Tek tek bazı yemeklere baktığımızda ise, gözleme 17, ayvalık tostu 21, karışık zeytinyağlı tabağı 33, bonfile salata 43, midye dolma 25 tl olarak fiyatlar karşımıza çıkıyor.

Otoparkı rahat, duş, tuvalet, soyunma kabini imkanları temiz. Yolu, tüm Patricia Koyu yolundaki gibi son 15 dakika, yani sapaktan sonra hayli sıkıntılı. Bu durum biraz bunaltabiliyor. Bunun dışında Mola Beach’in de keyifle vakit geçirebileceğiniz Cunda Adası Plajları arasında olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Tel: 0266 327 27 01

3. Patricia Minas Beach

Denizin içine kurulu locaları, denizin içinde ve kumsalda yer alan şezlongları ile güzel bir Cunda Adası denize girilecek yerler alternatifi daha Minas Beach. Yine sığ bir deniz ve diğer Patricia Beachleri ile aynı özelliklerde su sıcaklığı söz konusu.

Tesisin servis imkanı var. Yoğun dönemlerde aksamalar olsa da Cunda Merkeze uzak olan Patricia’da böyle bir imkan olması önemli. Burada da kumsalın yanı sıra çimenlik bir bahçe var.

Minas Beach Şezlong Ücreti

Cunda Plaj Fiyatları incelememizin en önemli maddesi olan şezlong ücretlerine baktığımızda 2 şezlongun 40 – 50 tl gibi uygun bir fiyata kiralanabildiğini görüyoruz. Localar 150 tl olarak ücretlendirilmiş. Menüden örnek vermek gerekirse bira 18, sigara böreği tabağı 15, kalamar 40 tl. Bu özellikleriyle Minas, sessiz, sakin ve huzurlu denebilecek Cunda Plajları arasında yer alıyor.
Tel: 0535 913 00 12

4. Patricia Zeytin Beach

Dümdüz giden yolun kıyısından tekrar sola merkeze doğru döndüğünüzde ulaşıyorsunuz Pateriça Zeytin Beach Tesisine. Şezlong fiyatları son derece uygun. Sezona göre fark etmekle beraber tek kişi 15-20 tl. Denizin içinde masa ve sandalyeleri olan bir beach.

Burada da deniz çok güzel. Denizin sığlığı yine çocukla seyahat eden aileler için nimet. Duru ve adanın kalanına göre sıcak bir deniz var. Cunda Adası Plajları arasında ucuzluğu ile tercih edilebilecek bir yer.
Tel: 05544241612

5. Sobe Beach

Patriçya Koyu olarak bilinen ve yan yana beach’lerin bulunduğu alandan sahil boyu dümdüz gidince ulaşılabiliyor Sobe Beach’e. Peyzajı güzel hazırlanmış iskele ve yeşillik konseptinin ağır bastığı bir Beach. Aynı zamanda otelin Beach’i olduğu için zaman zaman kalabalık olan bir yer. Rezervasyon yaptırılması şart ve yalnızca 12 yaş ve üzeri müşterileri ağırlıyorlar.

Sobe Beach Şezlong Ücreti

Fiyatlar ise malesef biraz tuzlu. Aslında şezlong ücreti Cunda Plaj Fiyatları ile benzerlik gösterse de ücrete yeme içme parası dahil olmadığı için pahalı gelebilir. Her neyse, fiyata gelecek olursak kişi başı 70 tl. Eğer Sobe Beach’e gitmeye karar verirseniz şezlong rezerve ederken mutlaka yerini de bildirin deriz.

4. Patriçya Burnu

Cunda Adası Plajları
Cunda Adası Plajları

Toprak yoldan adanın en ucuna doğru ulaştığınızda Patriçya Yarımadası olarak anılan noktanın en sonunda yer alıyor Patriçya Burnu. Yolu dar ve iki arabanın yan yana geçmesi için çok zor. Acemi bir şoförün kesinlikle gitmemesi gereken bir yer. Ancak özellikle jipiniz varsa buralara gelmelisiniz. Çünkü Patriçya Burnu hem bir Cunda Plajı na hem de eski bir Rum Köyüne ev sahipliği yapıyor.

Yol boyu taşlık olan kıyılarda deniz ayakkabısıyla denize girilebileceği gibi burunda ücretsiz olarak da deniz keyfi yapılabilir. Ayrıca bu noktaya son zamanlarda küçük bir iskele ve beach de inşa edilmiş durumda. Hizmet vermeye yeni başladığı için fiyat bilgisi bulamadık.

5. Ortunç Koyu

Cunda Plajları
Ortunç Koyu

Denizin ormanla buluştuğu yerde Cunda Adası yerleşim alanlarının en yoğun bulunduğu alana en yakın mesafede yer alıyor Ortunç Koyu. Muhteşem bir denizi var. Su altı dünyası çok canlı. Örneğin bir Gökçeada Yıldız Koyu kadar balık çeşidi yok ama gene de bir sürü güzel balık görebileceğiniz duru bir suya sahip, doğayla iç içe harika bir yer.

Ortunç Koyu aynı zamanda adadaki Milli Park Alanı. Dolayısıyla koruma altında. Bu noktada ateş yakmak kesinlikle yasak. Bölgede tezat bir durum söz konusu. Şöyle ki Ortunç Koyu bir kamp tesisine ev sahipliği yapıyor ama tesisin dışında kamp yapmaya kalktığınızda genellikle Jandarma gece gelip çadırınızı kaldırmanızı isteyebiliyor. Her neyse biz gelelim Ortunç Koyu denizi ile ilgili diğer detaylara.

Sahilde telefon pek çekmiyor. Buraya gelmişken dış dünyayla bağlantınız biraz kopabilir. Hatta Yunanistan şebekelerine bağlanan telefonunuz Ege Kıyılarının çoğunda olduğu gibi burada da başınıza bela olabilir.

Ortunç Koyu Şezlong Ücreti

Koyda ücretsiz olarak denize girebileceğiniz alan mevcut. Haliyle duş, tuvalet, soyunma kabini vs. yok. Bir de Ortunç Koyu Otelinin Beach’i var. Cunda Adası Plajları arasında belki de en lüks olanı. Giriş ücreti 200 tl. Fiyata yemek içmek dahil değil. Ancak içeri girdikten sonra size su ve dondurma ikram ediliyor. Haliyle menüdeki fiyatlar da tuzlu. Bu haliyle eğer lüks bir tatil planınız yoksa ücretsiz olarak denize girebileceğiniz alanı kullanmanız daha doğru olacaktır.

6. Cunda Belediye Plajı

Gelelim Cunda Plaj Fiyatları içerisinde en düşük ücrete sahip tesise. Tabii ki Belediye Plajı. Aynı Kaputaş Plajı gibi Belediye Plajı isimli yer de Belediye tarafından işletiliyor ve giriş ücreti falan yok. Cunda Adası Plajları arasında belki de en kalabalık plaj olsa da gayet nezih ve güzel bir yer. Denizi, tüm adadaki gibi sığ ve biraz yosunlu. Konumu tam olarak Ayvalık ile Cunda Adası arasında kalan miniminnacık kara parçasında, Boğaz Köprüsü’nün yanında. Burasının adı da Dolap Adası aslında.

Cunda Belediye Plajı Şezlong Ücreti

Gelelim Cunda Belediye Plajı şezlong fiyatları nedir sorusunun cevabına. İnanamayacaksınız ama 2 şezlong 1 şemsiye sadece 20 tl. Tuvaletler ücretsiz. Duşlar 1 tl ile çalışıyor. Yani durum harikulâde. Belediye Plajı olarak anılan tesisin yeme içme sevisi de var. Yine fiyatlar Cunda Adası Fiyatları düşünüldüğünde akıllara durgunluk verecek kadar ucuz. Mesela çay 2 tl, su 1.5 tl, tostlar 7-8 tl ve Türk Kahvesi sadece 3.5 tl. Bu yüzden hem duş olsun hem de ucuz olsun derseniz Cunda Plajları içerisindeki en iyi alternatifiniz Cunda Belediye Plajı olabilir.
Tel: 0266 312 69 66

7. Maden Adası

Cunda Plajları
Cunda Plajları

Sıra geldi sizi alıp Patriçya Koyu’ndan da uzaklara götürmeye. Hatta Cunda Adası’nın en Kuzeybatı noktasına, başka bir adanın yamacına. Burada Cunda’ya komşu bir adamız daha var. İsmi Maden Adası. Adını gerçekten de içinden çıkan madenlerden alıyor ada. Buraya giden de berbat bir toprak yol var. Bir yerde arabayi bırakıp yürümeniz gerekebilir hatta. E, hal böyleyken, arabaya bile kıyamayacakken Maden Adası’nın orada ne işimiz var derseniz, gelelim sizi heyecanlandıracak cevabına.

Maden Adasına Yürüyerek Nasıl Gidilir?

Cunda Adası ile Maden Adası birbirine çok yakın. Çok yakın dediysek, insan gözüyle dip dibe değil ama bağırsanız muhtemelen karşıdan duyulur cinsinde. Asıl olaysa iki adanın birbirine en yakın noktasından denizin içerisinden yürüyerek ada değiştirebilecek olmanız. Yani, Cunda Adası’ndan yürüyerek Maden Adasına gidebilirsiniz.

Bu bilgi Cunda Plajları ile ilgili yazı yazan çoğu blogta olsa da nasıl ve neden yürünebildiği yazılmamış aslında. Denizin içinde iki adayı birleştiren bir yol var. Var çünkü bu yol insan eliyle yapılmış. Zamanında Maden Adası’ndan Cunda Adasına maden çıkartılıp taşınırmış. Bu yol şimdi denizin altında kalmış ama su seviyesi çok yüksek değil. Diz, bel hizalarınızda. Maden Adasına denizin içinden yürürken yaşayabileceğiniz risk ise şu: Eğer akıntılarla yolun bir kısmı bozulmuşsa deniz bir anda derinleşebilir. Bu durumda yüzme bilmiyorsanız boğulabilirsiniz. Kolay değil, koca denizi geçip ada değiştirmekten bahsediyoruz. O yüzden yüzme bilmeden bu yolculuğa çıkmanız önerilmez. Ancak yüzebiliyorsanız son derece büyük olan Maden Adası’na gitmek ve bu ıssız adayı keşfetmek son derece zevkli olacaktır. Bu da Cunda Adası Plajları yazısında size verdiğimiz en maceralı deniz keyfi maddesi.

O zaman şimdi gelelim Maden Adasına giden yolda yer alan ve üstünde tesis bulunmadığı halde, kimsenin pek de bilmediği, harika kumsallara sahip, bir denize girilecek yer önerisine daha:

İsimsiz Cennet

Patiricia Koyuna giderken Funda’nin Yeri isimli mekandan aşağı indiginizde bölgede bulunan kumsalda deniz keyfi yapabilirsiniz. Insanlardan uzak, kafa dinlemelik, harika manzaralı bu yerde ne şezlong var ne de duş. Dolayısıyla kendi ekipmanınızı getirmeli ve jip gibi yerden yüksek bir araçla toprak yolu aşmalısınız. Cunda Plajları içerisinde ücretsiz denize girebileceğiniz en kafa dinlemelik yer de bu bölge.
Muhtemelen siz Funda’nın Yeri nerede diye de merak ettiniz, gelin orayı da anlatalım.

Funda’nın Yeri

Yine döndük, dolaştık, geldik Patricia Koyu taraflarına. Ama bu sefer koyla alakamız yok. Bu sefer amacımız tam koyun olduğu yakanın diğer yakası. Adanın daha sakin kısmı.
Patriçya Koyuna giden yoldan sola dönünce karşınıza çıkıyor Funda’nın Yeri. Manzarası Maden Adası. Biraz plaj, biraz da orman var. Doğayla iç içe bir bölge. Cunda Adası Plajları arasında paralı olup da Patriçya tarafında kalan en uygun yer. 2 şezlong 1 şemsiye 30 tl. Dolayısıyla yolu göze alındığında deniz keyfi için ideal.

Balıkçı Barınağı

Funda’nın Yeri isimli mekânın biraz yukarısında kalıyor. Çarşaf gibi bir denizi var. Denizin kıyısı ve sahil şezlonglarla dolu. Eğer az insan olsun, bir de tesis olsun derseniz tercih edebilirsiniz. Hazır Balıkçı Barınağı ile ilgili bilgi verirken bir de adada rakı balık yapmak isteyenler için hazırladığımız Cunda Meyhane Rehberi yazısını tanıtalım. Bildiğiniz gibi adaya insanlar daha çok denize girmek için değil eğlenmek için geliyor. Hal böyle olunca Cunda Meyhaneleri çokça araştırılıyor. Biz de bu durumu bildiğimiz için yine bu yazımızdaki gibi fiyat bilgileri ve lezzet incelemeleri yaptığımız bir Cunda Meyhane yazısı oluşturduk. Mavi renkli kelimelere tıklayarak Bay Nihat gibi ünlü mekanları değerlendirdiğimiz yazımıza da göz atabilirsiniz.

8. Cunda Merkezde Denize Girilecek Yerler

Cunda Adasında Denize Girilecek Yerler

Bilmeyenler için kısaca anlatacak olursak, merkezde yer alan ve limanın bulunduğu Cunda Sahil kısmı silme deniz otoparkı. Ama sahile inip biraz yürüdüğünüzde kimseciklerin, hatta en ünlü gezi bloglarının bile bilmediği minik kumsallar keşfedeceksiniz. Bu kumsalların bir kısmı oteller tarafından işgal edilip üzerine iskele yapılmış olsa da bir kısmı da tamamen bomboş. O yüzden hem merkeze yakın hem de ücretsiz olarak denize girilebilecek en ideal Cunda Adası Plajları burada.

Benim tesise ihtiyacım var e konaklamamı da Cunda’da yapacağım derseniz burada kaldığımız ve en beğendiğimiz, son derece nezih bulduğumuz otel olarak Ezer Hotel’i öneririz. Normalde buradaki denizde son derece sığ ve yosunlu. Ayrıca deniz kestanesi de bol.
Ezer Hotel iskelesi boyunca olan alandaki deniz yosunlarını ve kestaneleri düzenli olarak temizliyor. Bu bakımdan bile tercih sebebi olabilir. Ayrıca otelin bir de Teo’s Restaurant isimli harika bir restoranı bulunuyor. Burada değişik Cunda lezzetleri deneyerek deniz keyfinize keyif katabilirsiniz. Cunda’ya özgü Ege Mutfağı ve Girit Mutfağı ağırlıklı lezzetleri tanımak isterseniz Cunda Adasında Ne Yenir yazımıza göz atabilirsiniz.

Bu başlık ile şunu netleştirelim ki Cunda Merkez’de de denize girilecek yerler var. Şimdi gelelim Cunda Plaj Fiyatları ile ilgili bilgi vereceğimiz diğer Beach önerilerine.

9. Cunda Adasında Denize Girilecek Yerler – Kuzey Kıyıları

Cunda Adası Plajları
Cunda Plajları

Cunda Adasında denize girilecek yerler arasında limanın bulunduğu kıyının tam ters noktasında yer alan kıyı şeridi yer alıyor. Bu bölgede oteller yoğun olarak bulunduğu ve konum olarak merkeze çok yakın olduğu için denize girmeye tercih edebilirsiniz. Ücretsiz plajlardan yararlanabileceğiniz gibi ücretli plajlar ve Cunda Plaj Fiyatları şu şekilde:

Cunda Kuzey Kıyıları Şezlong Ücretleri

Çataltepe Plajı: 2 şezlong, 1 şemsiye fiyatı 40 tl. Genellikle ailelerin tercih ettiği, sessiz sakin bir Cunda Plajı.
Cunda Kesebir Beach: Şezlong ve şemsiye ücreti kişi başı 25 tl. Denizi bir parça kirli olabiliyor.
Burcu Restaurant Beach: Şezlong ücreti 15 tl. Standart bir plaja sahip.
Cunda Club Sedef: Cunda Adasının başında yer alıyor. 15 – 20 tl giriş ücreti var. Restoran hizmeti de veriyor.

10. Cunda Tekne Turları

Özellikle yüzme biliyorsanız Cunda Adasında denize girmek için tekne turlarına katılmanızı şiddetle tavsiye ederiz. Ayvalık’ın etrafında bulunan irili ufaklı 22 ada, birbirinden güzel koylarıyla deniz keyfi yapabileceğiniz harika alanları barındırıyor. Tekne turlarının ziyaret ettiği ada ve koylar değişiklik göstermekle beraber genel olarak rotada Akvaryum Koyu, İncirli Koyu, Liman Koyu, Yeşil Koy, Kara Ada, Tımarhane Adası, Pınar Adası ve Ortunç Koyu gibi birbirinden güzel doğa harikası yerler bulunuyor.

Cunda Tekne Turu Fiyatları

Turların büyük bir kısmı Cunda Adasından saat 12’de hareket edip adaya 17.30’da geri dönüyor. Bu geziden 60 TL ücret alınıyor ve fiyatın içerisinde balık+salata içeren bir öğlen yemeği ve karpuz ya da kavundan oluşan bir meyve tabağı dahil oluyor. Cunda Tekne Turu seçmek için sahildeki stantları ziyaret edebilirsiniz. Hangi tura katılacağınıza karar verirken tur teknenizin uğradığı yerleri sormayı unutmayın.

Cunda Adası Plajları ve Cunda Plaj Fiyatları ile ilgili hazırladığımız kapsamlı yazımız burada bitti. Sorularınız varsa lütfen yorum olarak gönderin, anında cevaplayalım. Yolunuzun üstü güzelliklerle dolsun. Selamlar!

Yazan:

yolumuzunustu

Yazmak için değil; daha güzelini yaşatmak için yazıyoruz!