Anvers Gezilecek Yerler

Antwerp’de Fotoğraf Çekilecek Yerler

Antwerp’de Fotoğraf Çekilecek Yerler arasında birbirinden güzel ve Ortaçağ’dan kalma binaların yanı sıra, tipik Belçika Mimarisine ait şahane eserler de yer alıyor. Son derece gelişmiş bir Flaman şehri olan Antwerp tarih ile modern şehir kültürünün birleştiği rengarenk bir şehir. Hal böyle olunca Antwerp’de instagramlık fotoğraf yerler arasında birbirinden güzel mekanlar var. Gelin sizin için gezerek ve görerek seçtiğimiz Antwerp’de fotoğraf çekilecek en güzel 10 noktayı sıralayalım.

Antwerp’de Fotoğraf Çekilecek Yerler Haritası

Aşağıda yer alan haritayı kullanarak işaretlediğimiz bölgelere rahatça ulaşabilirsiniz. 10 güzel noktanın ardından belirttiğimiz bonus noktaların tamamına gitmediğimiz için buradaki güzelliklerin bulunduğu mahalleleri işaretledik, bilesiniz!

1. Antwerp Tren Garı

Antwerp Tren Garı zaman zaman çoğu otorite tarafından Avrupa’nın en güzel tren garı olarak seçilmiş, büyülü bir atmosfere sahip muhteşem bir yer. Öyle ki buraya ilk geldiğimizde buradan Hogwarts’a gideceğimizi zannedecek kadar şaşırmış ve etkilenmiştik ortamdan. Bu garın kesinlikle hem içi hem de dışı Antwerp’de Fotoğraf Çekilecek Yerler arasında. 

2. Nottebohmzaal

Bizim gibi gittiğiniz yerlerde hemen kütüpühane bulup içini gezmeyi, oturup o kültürden çıkan kitapları karıştırmayı sevenlerdenseniz inanın çok şanslısınız. Çünkü Antwerp’de Belçika’nın en güzel kütüphanelerinden birisi yer alıyor. Burada hem hoşça vakit geçirebilir hem de kitapların arasında birbirinden güzel Instagram’lık Antwerp fotoğrafları çekilebilirsiniz.

3. Den Bell Tower

Antwerp’de Gezilecek Yerler listelerinize de koyabileceğiniz bu güzel yer aslında bir Çalışma Kulesi. İçerisinde 52 toplantı salonu ve çok sayıda çalışma ofisini barındıran Den Bell Tower’ı turistler ve fotoğraf çekmek isteyenler için ön plana çıkaran ise muhteşem merdivenleri. 1800 metrekarelik alanda yukarıdan aşağıya sonsuza doğru uzanan bu merdivenler gezginleri kendine hayran bırakıyor ve Antwerp’de Instagram’lık yerlerin en güzellerinden biri olarak bizim de listemize girmeye hak kazanıyor!

4. De Grote Markt / Grand Place / Büyük Meydan

Farkedebileceğiniz gibi Belçika’da şehir merkezlerinde bulunan meydanların ismi genelde Grand Place. En ünlü Grand Place Brüksel’de yer alıyor ancak Antwerp’deki de muhteşem evleri ve harika peyzajı ile insanı kendine hayran bırakıyor. Renk renk evlerin tipik Belçika Mimarisi ile yan yana sıralandığı Grand Place hem Antwerp’de gezilecek yerlerden birisi hem de fotoğraf çekmek için harika bir nokta.

5. Sint-Carolus Kerk

Anvers Gezilecek Yerler
Antwerp Gezilecek Yerler

Dünyayı gezerken fark ettiğimiz şeylerden biri de özellikle Katolik Hristiyanların Müslümanlıktaki mütevazi din anlayışının tam tersine sahip olmaları. Hem iç mimaride hem de dış mimaride ihtişamın göze battığı bu anlayış, açıkçası turistler ve fotoğraf severler tarafından da çok ilgi görüyor. Bu yüzden Antwerp’de gezilecek yerler listenize ekleyebileceğiniz noktalardan biri de bu kilise.

6. Cafe Mooy

Antwerp Fotoğrafları
Antwerp Instagramlık Yerler

Instagram’ın tüm dünyada yarattığı fotoğraf çekme çılgınlığı kafeleri de oyunun yeni kurallarına göre yeniden yapılanmaya itti. Yeni kurulan kafelerin çoğu Instagram noktası olma özelliğiyle müşterileri kendine çekiyor. Sosyal medyaya önem veren gezginler de bu yeni dünyadan payına düşeni alıyor.

Peki ya Mooy?

İşte MOOY’da böyle bir Instagram’lık yer olarak Antwerp’de ön plana çıkıyor. Hoş iç mekan tasarımı ile güzel vakit geçirebileceğiniz bu kafede story’inize atabileceğiniz çok hoş sunumlar da yer alıyor.

7. MAS / Museum aan de Stroom

Antwerp Fotoğraf Çekilecek Yerler
Antwerp’de Fotoğraf Çekilecek Yerler

MAS bir Müzeden çok daha fazlası Antwerplüler ve gezginler için. Şehrin bu ikonikleşen yapısı 6 metre yüksekliğinde camlarıyla, nehirin kıyısında nefes kesen manzaralar sunuyor.

Müzede Sizi Neler Bekliyor?

Müzenin koleksyonunda ise 500.000’in üzerinde parça bulunuyor. Her katta Anvers Şehir Tarihi ve bu liman kenti hakkında başka bir masal sizi karşılıyor. Hal böyle olunca MAS, Antwerp’de gezilecek yerler arasında ilk sıralarda bulunuyor. Bu harika yapının 10.katında ise şehrin limanını, siluetini ve nehri görebileceğiniz 360 derecelik bir panoramik manzara sizi bekliyor. 

8. Felix Pakhuis

Anvers’deki bu muhteşem mekana sadece evlenmek için değil fotoğraf çekmek için de gidebilirsiniz!

9. Antwerp Çin Mahallesi

Antwerp’ün Çin Mahallesi, Belçika’da farklı bir kültürü yakından tanımak için gidebileceğiniz en harika yer. Uzakdoğuluların her yerde olduğu bu farklı mahallede, Asya yemekleri yiyebilir, ilginç ürünler satın alabilir ve tabii ki de birbirinden güzel fotoğraflar çekilebilirsiniz. Antwerp seyahatinize bu mahalleyi de eklemenizi şiddetle tavsiye ederiz.

10. Antwerp Eski Şehir Merkezinin Güzellikleri

Antwerp Gezilecek Yerler
Antwerp fotoğraf çekilecek yerler

Güzel fotoğraflar çekmek için tüm şehirlerde tavsiye ettiğimiz gibi Anvers’de de mutlaka şehrin tarihi ve eski merkezinin sokakları arasında ve meydanlarında dolaşmanızı öneriyoruz. Örneğin bu güzel yapıyı şehrin merkezini gezerken meydanda bulduk. Antwerp Şehir Merkezi sizin için ve Instagram’ınız için güzel sürprizleri barındırıyor. Aman, kaçırmayın!

BONUS: Graffitili Sokaklar

Belçikada Fotoğraf Çekilecek Yerler
Belçika Fotoğraf Çekilecek Yerler

Sokak sanatı denince Avrupa ülkeleri arasında Portekiz ve Belçika hep bir adım öndedir. Belçika’nın graffiti dolu duvarları daha çok ülkenin karikatür kahramanlarıyla süslenmiştir. İşte bu güzellikleri göresiniz diye Belçika’da bulunan tüm graffiti dolu duvarları listeleyelim istedik ve Belçika Fotoğraf Çekilecek Yerler Listesinin içinde muhteşem graffitilere sahip duvarların yer aldığı bir liste daha yaptık:

Laarmans:

Hollandalı Sanatçı Dick Matena tarafından yapılan eser, Şehir Kütüphanesinin yakınlarından size selam veriyor.

Louis Armstrong:

Genç bir sanatçı olan Philip Paquet tarafından yapılan graffiti mahallenin rahatlığını vurgulamış. Güzel eserin üzerinde bir kitap, bir kahve, bir şarap, bir enstrüman ve bir parça da sessizlik hakim.

Nero:

Kuzey Kutbuna yelken açan Nero ve arkadaşlarının içinize huzur veren hayalperest çizimi ‘De Oliespuiter’ albümünden alınarak bir Antwerp graffiti sine dönüştürüldü.

Suske ve Wiske:

Tatlı birer Belçika Karikatür Kahramanları daha Suske ve Wiske. Amoras Adası’nda bir masalın içinden fırlamış graffiti son derece ilgi topluyor.

Pasaj:

Harika bir canlandırmanın Anvers şehrinin sokaklarında graffiti olarak sunulduğu bu eser, hem hikayeyi hem de bugünkü insanları sürrealist bir biçimde betimliyor.

Colorful Parade:

Canlı renkleriyle göz dolduran bu graffiti Brecht Evens tarafından oluşturulmuş. Renkli Geçit Töreni adını alan eser, duvarın üzerindeki renk cümbüşüyle bulunduğu alanda hemen tüm gözleri üzerine çekiyor.

Ilah:

Çok beğendiğimiz bir diğer çalışma olan Ilah, üniversite mahallesinde bulunmaktadır. Bu güzel Antwerp graffitisi bir çocuğun farklı pozisyonlarda kitap okumasını canlandırmaktadır.

Kiekeboe:

Flamanlar tarafından çok iyi bilinen bir çizgi roman ailesidir Kiekeboe. Renkli graffiti çizimiyle bugünlerde bir Anvers Sokağına can vermekteler.

Graffiti Antwerpen: 

Eiermarkt’ta bulunan ve üstünde Antwerp yazılı olan graffiti ise son derece şık tasarımıyla fotoğrafı çekilebilecek bir diğer eserdir.

Diğer Öneriler

Antwerp fotoğraf çekilecek yerler listemiz burada bitti. Ama Belçika’da Instagram’lık en iyi yerler listeleri arıyorsanız doğru yerdesiniz. İşte size masal gibi bir şehirde masal gibi fotoğraf çekmeniz için harika bir yazı: Brugge Fotoğraf Çekilecek Yerler (üstelik haritalı!)
Vee sıkıcı zannedilen AB’nin başkenti Brüksel’e bambaşka bir gözle bakmaya hazır olun! İşte size Brüksel seyahatinizi coşturacak, Instagram’ınızı like’a boğacak harika bir haritalı fotoğraf çekilecek yerler rehberi: Brüksel’de Fotoğraf Çekilecek Yerler
Yorumlarınızı bekliyoruz, kucak dolusu selamlar!

Yazan:

yolumuzunustu

Yazmak için değil; daha güzelini yaşatmak için yazıyoruz!