Ukrayna Ucuz Uçak Bileti

Ukrayna Ucuz Uçak Bileti

Bu yazıda Ukrayna ucuz uçak bileti nasıl bulunur? sorusunu cevaplayacağız.
Genel olarak ucuz uçak bileti bulma ile ilgili bir yazı da yazarız elbette ama Ukrayna, Türkiye’ye göre ucuz bir ülke olduğu, bize çok yakın olduğu ve pasaportsuz ve vizesiz giriş imkanı sağladığı için Ukrayna uçak bileti arayanlar Ukrayna’ya ucuz uçak bileti bulma ile ilgili bize Instagram’dan bolca mesaj attılar. Biz de, konunun çok araştırıldığı kanaatine varıp, size genel olarak Ukrayna uçak bileti fiyatları ve Ukrayna ucuz uçak bileti bulma yöntemleri hakkında bilgiler vermeye karar verdik.

Konuyu ucuz uçak bileti bulma olarak genellemedik çünkü Ukrayna’ya ucuza uçmak için çoğu ülkeye olanın aksine bu sefer aktarma yapmanız değil, direkt olarak gitmeniz avantajlı oluyor. Ayrıca, firmaların dönem dönem yaptığı kampanyalar, Ukrayna uçak bileti bulurken tasarruf etmenizde büyük yarar sağlıyor. Bu yüzden, konuyu marka marka, adım adım ele aldık ve size tüm tüyoları verdik.
Yolunuzun üstünün en kısa zamanda Ukrayna olması dileğiyle tıklanabilir yazı başlıklarımızla başlayalım o zaman!

Ukrayna Uçak Bileti Fiyatları
Ukrayna Ucuz Uçak Bileti
a. En Ucuz Ukrayna Uçak Bileti en erken alınan mıdır?
b. Ukrayna Ucuz Uçak Bileti Bulabileceğiniz Siteler
c. Daha da Ucuza Ukrayna Uçak Bileti
d. Ucuz Ukrayna Bileti Kovalamak
e. Kampanyalar Yanıltıcı Olmasın
f. Farklı Şehre Git Farklı Şehirden Dön

Ukrayna Ucuz Uçak Bileti
Ukrayna Uçak Bileti

Ukrayna Uçak Bileti Fiyatları

Ukrayna ucuz uçak bileti bulma yöntemlerini anlatmadan önce, genel olarak Ukrayna uçak bileti fiyatlarından bahsetmekte yarar var. Böylece, Ukrayna’ya gitmeye karar verdiğinizde ve bir havayolu firmasından kendinizce uygun bir bilet bulduğunuzda bu bilet gerçekten uygun mu mukayese edebilirsiniz.

İlk olarak çok erken alınan uçak biletlerinden başlayalım. Eskiden (Türk Lirası bu kadar değer kaybetmeden önce – 2017 ve öncesi), Ukrayna’ya 1 sene öncesinden uçak bileti almaya karar verseydiniz, 50-100 tl gibi komik rakamlara gidiş-dönüş uçak bileti alabilirdiniz. Ancak şuan yaptığımız araştırmalarda da yine çok ucuz rakamlara; 200-300 tl’ye, rahatlıkla gidiş dönüş Ukrayna uçak bileti bulabilirsiniz. Bu bileti bulmak için yapmanız gerekenleri, söylediğimiz gibi, aşağıdaki başlıkta adım adım anlatıyor olacağız.Eğer, çok yakın tarihli bir uçak bileti almaya karar verirseniz ve işten-okuldan izin alma durumunuza göre bir esneklik payınız varsa, 500 ilâ 700 tl arasında bir rakama Ukrayna gidiş dönüş uçak bileti alabilirsiniz ve bu rakamlardan daha fazlasını vermemelisiniz.

Biletinizi 6 ay sonraya, yaz aylarına almak istiyorsanız genel olarak 400-500 tl arası fiyatlar makul olacaktır. Ancak kışın değil de yazın çok erken tarihli bilet ararsanız 700 tl’yi de geçen ücretlerle karşılaşabilirsiniz.

Bilete baktığınız tarih çok önemli olsa da 2-3 ay sonrasına baktığınız biletlerde de 200 liradan 500 liraya kadar bulduğunuz gidiş dönüş Ukrayna biletlerini ucuz uçak bileti olarak kabul edebilirsiniz.

Ancak, gelin biz size çok çok daha ucuza Ukrayna’ya uçak bileti bulma yöntemlerini anlatalım:

Ukrayna Ucuz Uçak Bileti

Ukrayna ucuz uçak bileti ararken, aktarma kovalamak, uçuş kombinasyonları yaratmak gibi numaralara girmenize gerek yok. Ancak, şunu söyleyelim. Anlatacağımız tüm yöntemler için geçerli bir kural var. Uçak bileti ararken, eğer ilk gördüğünüz bileti hemen almayacaksanız, aramalarınızı mutlaka bileti ALMAYACAĞINIZ bir cihazla yapın.Ne demek istedik? Örneğin, cep telefonunuzdan A Havayolu Firmasının İstanbul kalkışlı ve Kiev inişli uçuşlarını inceliyorsunuz. 200 liraya X tarihine bir bilet buldunuz; fiyatın makul olup olmadığını anlamak için B ve C Havayolu Şirketlerinin sitelerine bakmak üzere A’nın sitesinden ayrıldınız.

B ve C’de fiyatların daha pahalı olduğunu görüp, heyecanla bileti almak üzere A Havayolu Firmasının sitesine tekrar girdiniz. Bir de baktınız ki 200 lira olan bilet, olmuş size 275 lira. Bir hata olduğunu zannedip sayfayı yenilediniz ama durum aynı!
Sebebi şöyle ki, hiç bir şirketin günahını almak gibi olmasın ama bazı havayolu firmaları çerezler toplamak marifetiyle sizin bilet alma niyetinizi görüp, siteye bir dahaki girişinizde fiyatı yükseltebiliyor. Hatta durum öyle vahim ki, aynı tarihli, aynı kalkış saatine sahip uçağa bakan çok fazla sayıda insan varsa da talebin artmasıyla fiyatlar yükselebiliyor.
Biz de başlarda bu teoriyi okuyunca, bazılarınızın şuanda düşündüğü gibi, bu durumun, “o fiyattan satılacak olan koltukların bitmesi” ile alakalı olduğunu zannediyorduk; ancak taa ki başımıza öyle olmadığını anlayacağımız bir olay gelene kadar.

Uzun zamandır benim cep telefonumdan takip ettiğimiz bir bilet fiyatı yavaş yavaş artıyordu ve almaya karar verdiğimiz gün, ilk baktığımız günkü fiyatla arasında inanılmaz bir fark oluşmuştu. Ben durumu Gizem’e anlatınca, Gizem’in ilk kez kendi telefonundan fiyat sorgulaması yaparak bileti benim gördüğümden daha ucuza görmesiyle, bu durumun gerçekliğine kanaat getirdik. O yüzden bir bilgisayarı, cep telefonunu ya da tablet gibi herhangi bir cihazı, satın alma işlemi yapmak için temiz bırakın (VPN önermiyoruz). Yani bileti kesinlikle almaya karar verdiğiniz ana kadar o cihazdan bilet sorgulamayın.

En Ucuz Ukrayna Uçak Bileti en erken alınan mıdır?

Her zaman değildir. Burada önemli olan bileti hangi firmadan aldığınız. Eğer 1 sene önceden, özellikle kış aylarında Ukrayna’ya gitmeyi düşünüyorsanız tek yön 100 liraya, hatta çok daha altına bilet bulmanız mümkün. Bu biletleri satan güzel firma, Ukraine International Airlines. Genellikle kış ayları için 1 sene önceden alınan biletler, Türkiye’de şehirler arası otobüs yolculuğu fiyatlarına denk gelebiliyor.

Üstelik Ukrayna Havayolları’nın sitesi, artık Türkçe olarak da hizmet veriyor. Şu linkten siteye ulaşıp hemen Ukrayna ucuz uçak bileti aramaya başlayabilirsiniz!

Diğer firmalar için 1 sene önceden uçak bileti almak uygun olmuyor. Firmalar, kampanya yaparak fiyatlarda düşüş yapabiliyor ve erken alınan biletler daha geç alınanlardan çok daha pahalıya denk gelebiliyor. O yüzden, çok erken ve çok ucuza bilet bulmak için Ukrayna Havayolları birebir.

Peki, Ukrayna ucuz uçak biletini nasıl bulurum?

Saatlerce bilet arayacak vaktiniz olmayabilir. O yüzden size bu bileti kolayca bulmanız için bazı taktikler verelim şimdi.

Ukrayna Ucuz Uçak Bileti Bulabileceğiniz Siteler

Bildiğiniz gibi ucuz uçak bileti bulmanıza yardımcı olan siteler var. Bunlardan bizim en çok tercih ettiğimiz Skyscanner ve Kayak. Şimdi sizle adım adım Skyscanner’dan ucuz Ukrayna bileti bulalım. (Resimleri incelerken siz de aynı işlemleri tek tek yapabilirsiniz).

1. Adım

Ukrayna'ya Ucuz Uçak Bileti
Ukrayna Ucuz Uçak Bileti

Skyscanner’ı açıp, kalkış noktasına, havalimanı olan size en yakın şehri veya bulunduğunuz şehri; varış noktasını da Ukrayna veya Ukrayna’da özel olarak görmeyi istediğiniz şehri yazın. Daha sonra, tarih seçme kısmında gidiş tarihini de dönüş tarihini de resimdeki gibi “en ucuz ay” olarak ayarlayın ve kişi sayınızı belirttikten sonra “ara” butonuna basarak devam edin.2. Adım

Ukrayna Uçak Bileti
Ukrayna Ucuz Uçak Bileti

Gördüğünüz gibi karşınıza gidiş dönüş 202 liraya Kiev’e, 256 liraya Odesa’ya uçabileceğinizi belirten bir ekran geldi. Hangisi daha çok ilginizi çekiyorsa onu seçerek devam edin. Biz, Kiev daha popüler bir destinasyon olduğu için bu yazı için Kiev ile devam etmeyi tercih ediyoruz.

3. Adım

Ukrayna Ucuz Uçak Bileti
Ukrayna Uçak Bileti

Biz, Türkiye’den kalkışta herhangi bir şehir belirtmediğimiz için Skyscanner bize ucuz şehirlerin listesini de gösterdi. Gördüğünüz gibi Ankara – Kiev uçuşu, İstanbul Kiev uçuşuna göre daha ucuz. Biz, Ankara Kiev uçuşunu seçerek devam ediyoruz. Siz de, size en yakın şehri seçebilirsiniz.

4. Adım

Ukrayna Havayolları
Ukrayna Ucuz Uçak Bileti

Geldik Ukrayna ucuz uçak bileti bulma aşamalarımızdan en zevkli olanına. Sistem, bize en ucuz biletlerin Ekim ayında olduğunu söyledi ve gün gün fiyatları gösterdi. Burada unutmamız gereken noktalardan biri bu fiyatların gidiş-dönüş uçak bileti alınacağı taktirde böyle olması. Örneğin siz ayın 3’ünü gidiş tarihi seçerseniz ayın 8’inde 129 tl olan dönüş biletinin fiyatı 100 tl’ye inebilir. O yüzden, seçimleri değiştirerek biraz deneme yapmakta yarar var.

İkinci nokta da Ekim ayında tıkılıp kalmamakta. Ayları değiştirerek diğer ayları kontrol etmek de mümkün. Gidiş-dönüş 202 liraya Ekim ayında bilet bulabilirsiniz evet ama örneğin Ağustos’da da 250 liraya bilet olabilir ve aradaki 48 tl için buz gibi bir Ukrayna’da gezmektense, sıcak bir Ukrayna’da gezmek tercih edilebilir.

5. Adım

Ukrayna Ucuz Uçak Bileti
Ukrayna Uçak Bileti

4.Adım’da Ukrayna uçak bileti almak için 2 tarih belirledik ve altta yer alan “uçuşları göster” butonuna tıkladık. Ardından karşımıza Ukrayna Havayolları tarafından gerçekleştirlecek olan Ankara -Kiev arası gidiş dönüş biletimiz geldi.

Alt seçeneklerde, ucuzdan pahalıya doğru gidecek şekild,e aynı tarihler için gerçekleşecek diğer uçuşların bilgileri ve fiyatları sıralandı. Ancak 204 liraya yakın ucuz bir uçuş olmadığı için buraya koymadık.

Fiyatların daha da düşeceğine dair bir beklentiniz varsa ya da bileti şuan alacak ekonomik durumunuz yoksa, sol üstte yer alan “fiyat alarmı oluştur” butonuna tıklayarak fiyat alarmı oluşturabilirsiniz. Böylece fiyatlar değiştiğinde Skyscanner size bir uyarı mail’i gönderecek ve yeni fiyatlardan haberdar olmanızı sağlayacaktır.Şimdi, “seç” butonuna tıklıyoruz ve karşımıza aşağıdaki gibi bir ekran geliyor.

6. Adım

Ukrayna Ucuz Uçak bileti bulma
Ukrayna Havayolları

Gördüğünüz gibi Skyscanner bize, Ukrayna’ya ucuz uçak bileti alabilmemiz için seçim yaptığımız tarihe bilet satan tüm kuruluşları sıraladı. 204 liralık gidiş dönüş Ukrayna biletini satan firmanın da Ukrayna Havayolları (Ukraine International Airlines) olduğu anlaşıldı. Bu aşamada Ukrayna Havayolları’nın yanında yer alan seç butonuna basarak şirketin sitesine belirlediğiniz tarihlerde bulduğunuz fiyata bilet almak üzere yönlendirilebilirsiniz. Böylece, kolayca biletinizi alıp Ukrayna’yı alt üst edebilirsiniz.

Peki diyelim ki, bulduğunuz Ukrayna ucuz uçak biletini bilmediğiniz bir ucuz bilet satıcısı firma satıyordu. O zaman ne yapmalıyız? Bu firmayı hemen Google’da aratarak, firma hakkındaki yorumları okuyun. Eğer güven verici ve tercih edilen bir firmaysa biletinizi alabilirsiniz. Aksi taktirde, nadiren de olsa çeşitli problemlerle karşı karşıya kalabilirsiniz.

Daha da Ucuza Ukrayna Uçak Bileti100 liradan da ucuza Ukrayna’ya uçak bileti bulmak isteyebilirsiniz. Bir üst başlıkta anlattığımız yöntemin son maddesini uygulamadan 100 liranın da altına Ukrayna’ya gitmek mümkün.

6. Adıma geldiğimizde elde ettiğimiz fiyatı hangi şirketin bize teklif ettiğini aklımızda tutup Skyscanner’ı kapatıyoruz. Örneğin Skyscanner araştırmamız sonucunda Ukrayna Havayolları’nın, 100 liraya bir bilet sattığını gördük. Ukrayna Havayolları’nın sitesine girerek, yönlendirme almadan bu bileti, yakın tarihleri sorgulayarak arıyoruz ve zaman zaman sürpriz niteliğinde daha ucuz rakamlar bulabiliyoruz.

Bir diğer yöntem de sitenin mail grubuna üye oluyoruz ve havayolu şirketi bir kampanya yaptığı zaman bize mail atıyor. Böylece bileti kampanyalı fiyatına alabiliyoruz, ancak beklerken satılan ucuz koltukların bitmesinden sonra zarara uğrama ihtimalimiz de olabilir.

Ucuz Ukrayna Bileti Kovalamak

Eğer Ukrayna biletinizi ucuza almayı kafanıza koyduysanız ve bir parça esnek seyahat tarihleri sizi zor duruma sokmayacaksa, Ukrayna’ya uçan bütün havayolu şirketlerinin mail listelerine kaydolmak akıllıca olacaktır. Böylece, herhangi bir havayolu şirketi genel bir indirim yaptığında siz de ucuz uçak bileti bulabilirsiniz.

Bu yöntemi özellikle 3-6 ay kala gibi daha yakın zamanlı biletler almak istediğinizde uygulamanız yararlı olacaktır. Üstlerde de bahsettiğimiz gibi 8 ay kala X firmasından 200 liraya aldığınız bir bilet, X firmasının yurtdışı uçuşlarda yaptığı %30 indirimle uçuşa daha az bir süre kala, daha uygun bir fiyata düşebilir.

Yine, Aerobilet, ucuzabilet gibi sitelerin mail listelerine de kaydolmak da yarar var.

Kampanyalar Yanıltıcı Olmasın

Ucuza uçak bileti bulmak için kampanya kovalamak önemli ancak kampanyaların yanıltıcı olmamasına dikkat etmek gerekiyor. Yine başımıza gelen bir olayla durumu açıklayalım.

Biz Ukrayna uçak biletimizi almaya karar verdiğimizde bilindik bir havayolu firması belirli hatlarda yurtdışı uçuşlarında %30 indirime gitmişti. Bu havayolu firması zaten ucuz olarak bilinen bir firmaydı. Biz de keyifle firmadan ucuza uçak bileti almak için aramalarımıza başladık. Ancak bulduğumuz fiyat bizi hiç de tatmin etmedi. Özellikle, 20 kilo bagaj hakkının ekstra 100 lira ücrete tabii olması ve 2 kişi gidiş dönüş bu ekstra fiyatın 400 liraya çıkması bizi iyiden iyiye bileti almaktan soğuttu.

Bunun üzerine Skyscanner’a girip Ukrayna için ucuz uçak bileti sorgulamaya başladık. Aynı tarihlerde Türk Hava Yolları Ukrayna bileti, yukarıda ucuz diye bilinen ve kampanyalı fiyatlara bilet satan havayolu firmasından daha ucuza 30 kg bagaj hakkıyla beraber satılıyordu. Ancak, satan firma Türk Hava Yolları değil, ucuza uçak bileti satan ve biletleri ilk çıktığı tarihlerde aldığı için ucuza kapatan bir acentaydı. Biz de tabii ki de bu biletleri aldık!Son derece rahat bir şekilde 30 kg kabin altı, 10 kg kabin bagajımızla beraber Ukrayna’ya gittik ve oradan aldığımız kilolarca ürünle de rahatça geri döndük.

O yüzden, kampanyalı bilet bulduğunuzda dahi ucuz uçak bileti arama sitelerinden aynı tarihler için biletleri sorgulatmanızda fayda var.

Söz konusu Ukrayna olunca, içki, karton sigara, abur cubur vb. birçok ürün getirmek isteyebileceğiniz için bagaj hakkına ihtiyacınız olabilir.

Farklı Şehre Git Farklı Şehirden Dön

Ukrayna’ya ucuz bilet bulabilmek için uygulayabileceğiniz yöntemlerden bir diğeri de farklı şehirlere gidip farklı şehirlerden dönmek. Bildiğiniz gibi, özellikle ucuz bilet satan havayolu şirketlerinin gidiş dönüş bilet fiyatları her zaman avantajlı olmuyor. Türkiye Ukrayna arası, çok farklı şehirlere uçuşlar olduğu için değişik kombinasyonlar yapılarak bilet alınabilir.

Örneğin İstanbul’da otursanız bile, kafanızda belirlediğiniz bir tarih için Ankara – Kiev uçuşu, İstanbul – Kiev uçuşundan çok daha ucuza olabilir. Şehirler arası ulaşım masrafı ödendikten sonra bile hala arada çok fark varsa, İstanbul’dan uçmak yerine Ankara’dan uçulabilir.

Yine aynı şekilde, belirli dönemlerde, Ukrayna’nın belirli şehirlerine uçmak çok daha ucuza mâl olabilir. Örneğin siz Lviv’e gitmek istiyorsunuz, ancak Odessa’ya uygun fiyata bilet bulabildiniz. Ukrayna’nın çok ucuz bir ülke olduğunu göz önünde bulundurarak Odessa’ya gidip, oradan tren, uçak, otobüs gibi alternatiflerle Lviv’e geçmeyi deneyebilirsiniz. Böyle yapmak, hem ülkeyi tanımak için eşsiz bir fırsat olacak, hem de çok daha fazla yer görmenizi sağlayacak.

Kapanış:

Tüm bu maddelerin ardından hala soru işaretleriniz varsa, yazının altında tüm sorularınızı cevaplamaya hazırız. Ayrıca, güncel seyahatlerimizi takip etmek için bizi Instagram’da @yolumuzunustu adıyla, Youtube’da “Yolumuzun Üstü” kanal ismiyle bulabilirsiniz.

Ukrayna’ya gitmekte kesin kararlıysanız Ukrayna’dan hediye olarak hangi çikolataları alalım, gitmişken hangi farklı lezzetleri deneyelim, ilginç Ukrayna abur cuburları hangileri derseniz sizi Ukrayna Abur Cuburları yazımızda keyifli bir sohbete, harika bir çekilişe ve nefis bir Youtube videosuna bekleriz!

Ukrayna alkol fiyatları hakkında bilgi için Ukrayna İçki Fiyatları;

Ukrayna’nın meşhur olan her şeyini öğrenmek için Ukrayna’nın nesi meşhur? yazımızı mutkala okumalısınız.

Yolumuzun üstü Ukrayna, yolunuzun üstü olsun. Sevgi ve selam!


Ukrayna Ucuz Uçak Bileti Yazı Etiketleri:


Yazan:

yolumuzunustu

Yazmak için değil; daha güzelini yaşatmak için yazıyoruz!