Ukrayna Alkol Fiyatları

Ukrayna İçki Fiyatları

En merak edilen konu Ukrayna İçki Fiyatları olunca, internetin en geniş kapsamlı Ukrayna Alkol Fiyatları yazısını yazma zamanı geldi dedik ve bildiğiniz, bilmediğiniz Ukrayna’da satılan yerel ve uluslararası tüm içki markalarını A’dan Z’ye tek tek, fiyat fiyat listeledik. Daha sonra bununla da yetinmedik; girip çıktığımız kafelerden barlara, restoranlardan publara, tüm mekanlarda ödediğimiz adisyonları da baz alarak Ukrayna gece hayatı fiyatları hakkında da detaylı bir inceleme hazırladık.Bildiğiniz gibi, yaşamak için Ukrayna’da fiyatlar genel olarak bizdekilere oranla daha düşük. Ancak, bu durumun istisnaları da var. Mesela giysi fiyatları Türkiye’ye oranla Ukrayna’da çok daha pahalı. Ama, tam aksine, Ukrayna’da içki fiyatları, katbekat ucuz. Bu yüzden Ukrayna gece hayatı da çok ucuz. Yani bir kıyas yapmak gerekirse İstanbul’da 1 gecede mekanlarda harcayacağınız parayla Ukrayna’da en az 10 gece geçirebilir, Ukrayna geceleri nin tadını çıkarabilirsiniz.

Biz şimdi Ukrayna gece hayatı fiyatları nı derleyip toparlayarak girelim olaya. Siz, mekanlarda oturmayı sevmeyen insanlarsanız hemen daha aşağıdaki, titizlikle raf raf gezerek hazırladığımız Ukrayna’nın en geniş kapsamlı Ukrayna İçki fiyatları listesine doğru sayfayı kaydırın.

Ukrayna Gece Hayatı Fiyatları

Bira

İlk olarak en çok tüketilen ve en ucuz olan içki, biradan başlayalım. Ukrayna’da bira fiyatlarını yazmak için seçtiğimiz mekan Beer Theatre. Burası Lviv’in en ünlü pub’ı. Akşamları canlı müzik olan mekan tam 5 katlı! Burada içindeki alkol miktarıyla ortantılı olarak 15-20 liraya 33 cl’lik ve 50 cl’lik bardak ve şişe biralar almanız mümkün. Alkol miktarı çok yüksek olan özel biralarda fiyat 30 tl’yi geçiyor. Çerez, patates kızartması, cips gibi garnitürler alacağınızı da varsayar ve 3 farklı Ukrayna Birası deneyeceğinizi düşünürsek 2 kişi ortalama 120 – 150 tl gibi bir rakama geceyi doya doya eğlenerek geçirip kalkabilirsiniz buradan.

Ukrayna Alkol Fiyatları
Ukrayna İçki Fiyatları

Bir de restorantlarda ve kafelerde bira içme durumu var tabii. Fiyatlar yine 15-20 tl’ye denk gelecektir. Ancak burada da kıyas yapabilmeniz için fiyatları kola, fanta, kahve çeşitleri ile karşılaştırmakta yarar olduğunu düşündük.

Örneğin pahalı bir restorant ve sıkça tercih edilen güzel kafede Cola, Fanta gibi içeceklerin fiyatı 10 -15 tl idi. Americano 12, Cappuccino 15, Sıcak Çikolata 17 tl. Yani, bira fiyatları ile hemen hemen aynı. Hatta bazen, biradan daha pahalı.Votka

Hem mekanlarda hem marketlerde en ucuza bulabileceğiniz içki çeşitlerinden biri de votka. Özellikle yerel votkalar. En ucuzu da Nemiroff. Hemen şık bir restorantın votka fiyatlarından örnekler verelim:

Nemiroff Orginal: 25 uah yani yaklaşık 17 tl (50ml)

Nemiroff Premium: 30 uah yani yaklaşık 20 tl (50ml)

Absolut Raspberri: 50 uah yani yaklaşık 33 tl (50ml)

Yukarıda da söylediğimiz gibi Ukrayna içki fiyatları mekanlarda bile öylesine makul ki, eğer alkol kullanan insanlarsanız kola ile aynı fiyata bir bardak bira ya da votka içebilirsiniz.

Viski

Fırsattan istirafe Ukrayna’da Jack Daniels içmek isterseniz, bardağına 75 grivna (52 tl 50ml) verip Türkiye’de bira içebileceğiniz fiyata viskinizi yudumlayabilirsiniz.
Yine 50 tl’ye de Ballantine’s Finest söylemeniz mümkün!

Tekila

Olmeca Bianco (50ml) size 67 uah yani 45 tl civarı bir fiyata mâl olacak.

Şampanya

Kadehi 30 liraya çok lüks mekanlarda şampanya içebilirsiniz. Hele de ben kahvaltıya şampanyasız başlayamam derseniz kişi başı 80 liralık açık büfe kahvaltı yapabileceğiniz Bachewski’de ücretsiz şampanya ikramı da mevcut, bilesiniz!

Sangria

Böyle lezzetler arıyorsanız yine doğru yerdesiniz. Çeşit çeşit sangria (200-250ml) ortalama 50-60 lira (80-85uah).

Likörler ve Romlar

Ne içtiğinize bağlı olarak değişse de 40 lira ile 50 lira arasındaki fiyatlara çeşit çeşit tat deneyebilirsiniz.

Bu başlıklardan hareketle Ukrayna gece hayatı fiyatları hakkında genel bir bilgi edinmişsinizdir diye tahmin ediyoruz. Gördüğünüz gibi Ukrayna alkol fiyatları son derece düşük. Evet, mekanlarda bile böyle. Peki, marketlerde nasıl? Daha da önemlisi, eğer Türkiye’ye içki götürme niyetiniz varsa Duty Free’de nasıl? Gelin, listeli bir cevap verelim:Ukrayna İçki Fiyatları

Gümrüksüz yani vergisiz alan olan Duty Free’lerde Ukrayna alkol fiyatları nın vergiden arındırıldığı için daha ucuz olacağını düşünerek, tüm notlarımızı buradan aldık. Ancak, şimdiden uyaralım fiyatlar euro cinsinden belirlendiği için aslında bizimle beraber herkesin aynı yanılgıya düştüğünü farkettik. Fiyatlar Ukrayna’nın içinde, bir markette belirlenenlerden ucuz değildi! Aksine bir tık daha pahalıydı bile. O yüzden siz siz olun, eğer bagaj hakkınız varsa ve Türkiye’ye, Ukrayna’dan aldığınız içki ve sigaralarla ile dönmek niyetindeyseniz alışverişinizi gittiğiniz şehirlerdeki marketlerden ve alcholic shop’lardan yapın. Ancak pek tabii, aradaki fiyat farkı Türk Lirası cinsinden birkaç liraya denk geleceği için size yine de Duty Free fiyatlarını yazmayı uygun gördük.

Ukrayna içki fiyatları listemizde Yeni Rakı’dan tekilalara, yerel votkalardan, biralara ne ararsanız var. Listeyi incelerken içki dışında şeyler almak isterseniz Ukrayna’nın neyi meşhur yazımız tam size göre olacaktır. Ancak şimdi buyrun listeye:

Ukrayna İçki Fiyatları Duty Free Listesi

100’lük Ballantines (1 litre): 17€
100’lük Chivas Regal (1 litre): 27€
100’lük Jack Daniels (1 litre): 19€
100’lük Jack Daniels Ballı (1 litre): 28€ (limited edition)
100’lük Johnnie Walker Red Label (1 litre): 12€
100’lük Johnnie Walker Black Label (1 litre): 35€
100’lük Jim Beam (1 litre): 15€
100’lük Olmeca (1 litre): 30€
70’lik Anejo Patron (0,7 litre): 47€
100’lük Jögermeister (1 litre): 17€
100’lük Sheridan (1 litre): 26€
50’lik Sheridan (0,5 litre): 16€
50’lik Martini (0,5 litre): 8€
70’lik Martini (0,7 litre): 13€Malibu: 18€
Bordeaux: 10€
Altano Duoro Branco (1 litre): 6.5€
Leopards Jeans (1 litre): 8.5€
Copper Ridge: 7€
Alaverdi Tradition: 27€
Mondoro: 12€
Bottega pl (75cl): 19€
Domainess ott clos (0,75 litre): 25€
Moet Chandon Brut (0,75 litre): 52€
Moet Chandon Nectarin (0,75 litre): 60€
Bacardi Mojito: 19€
Bacardi Carta Blanca Superrier: 16€
Gordon S: 16€
100’lük Absolute Wodka (1 litre): 17€
70’lik Absolute Wodka (0,7 litre): 12€
50’lik Absolute Wodka (0,5 litre): 8.6€
Absolute (limited editions): 16€
Jack Daniels: 19€
J&B (1 litre): 15€
Rummalibu Black (1 litre): 20€
Rum Bacardi Black (1 litre): 19€
Absent (1 litre): 23.5€
Vana Tallin (1 litre): 10€
100’lük Yeni Rakı (1 litre): 20.7€

Yerel Ukrayna Votkaları: 2-3-4-5€
Biralar: 0,5 cent ve üzeri

SONUÇ

İçki fiyatlarını öğrendik; Ukrayna yaşam fiyatları nasıl derseniz, sizi Ukrayna abur cuburlarını anlattığımız, tatlarına bakıp fiyatlarını değerlendirdiğimiz videolu Ukrayna Abur Cuburları yazımıza bekleriz.
Ukrayna’ya gitmeye niyetliyseniz, hele bir de yolunuzun üstünde Lviv varsa Lviv’de gezilecek yerler listelerinin en güzellerini sıraladığımız Lviv’de Yapmadan Dönmemeniz Gereken 10 Şey yazımızı mutlaka okumalısınız.
Ukrayna’ya ucuz uçak biletini nereden bulurum derseniz de tabii ki Ukrayna Ucuz Uçak Bileti yazımız tam size göre olacaktır.

Kur nedeniyle Ukrayna Duty Free’de satılan bazı içkilerin fiyatları pahalı gelse de Ukrayna’ya özgü yerel votkalar ve bazı şampanyalar nispeten uygun fiyatlı denebilir. Biz gümrüksüz bölge olduğu için Duty Free’de fiyatların daha uygun olacağını düşünsek de bagaj hakkınız varsa ve Türkiye’ye içki götürmek niyetindeyseniz şehir merkezinden içki almak ekonominiz açısından daha yararlı olacaktır. Kabin bagajınıza, Duty Free haricinde alınan içkileri sokamayacağınızı da bir kere de biz eshefle hatırlatalım.Mekanlardan verdiğimiz rakamlara baktığımızda ve cebimizden çıkan paraları düşündüğümüzde Ukrayna Gece Hayatı fiyatları makul olarak değerlendirilebilir. Ukrayna içki fiyatları düşük olduğu için tüm Ukrayna gece hayatı fiyaları da aynı oranda uygunlaşıyor bir bakıma. O yüzden, bu ülkede eğlenmek, gezmek ve gece sokağa çıkmak çok daha ucuz diyebiliriz. Tüm bu sebeplerle Ukrayna, vatandaşlarımız tarafından yoğun olarak tercih edilse de kültürel ve sanatsal bakımdan da oldukça zengin olan ülkenin farklı güzellikleri de araştırılmalı.Ukrayna İçki Fiyatları ve Ukrayna Gece Hayatı Fiyatları hashtag listesi:


Yazan:

yolumuzunustu

Yazmak için değil; daha güzelini yaşatmak için yazıyoruz!