Ukrayna abur cubur fiyat

Ukrayna Abur Cuburları

Ukrayna Çikolata Fiyat
Ukrayna Abur Cuburları

Gittiğimiz ülkeler arasında satın almaktan ve yemekten en keyif aldığımız abur cuburlar arasında yer aldı Ukrayna abur cuburları. Çünkü fiyat inanılmaz ucuz, çeşit bol, seçenek çoktu. Hal böyle olunca, yengeçli cipsinden vişneli kolasına, romlu çikolatasından susamlı olanına, ne var ne yok topladık denedik. Sonra da size, kapsamlı mı kapsamlı bir Ukrayna abur cuburları fiyat listesi ve güzel bir inceleme yazısı oluşturduk. Giderseniz mutlaka denemeniz gereken en efsane tatları da aralara serpiştirdik. E haydi o zaman, bu yazıda bulacağınız muhteşem ve tıklanıp pat diye sayfa içinde aşağı kaydırılabilir başlıklarımızla dalalım konuya:

1. Roshen Çikolata Çeşitleri
2. Alkollü Çikolatalar / Likörlü Çikolatalar
3. Diğer Ukrayna Çikolata Markaları
4. Ukrayna Cipsleri
5. Diğer Ukrayna Abur Cuburları
6. Ukrayna Çayları & Ukrayna Kahveleri
Ukrayna Abur Cuburları Çekilişi
Ukrayna Abur Cubularını Denediğimiz Efsane Youtube Videosu 😀Ukrayna abur cuburları denince akla gelen ilk şey Roshen Çikolata. Roshen, Ukrayna’nın en büyük, en ünlü ve en lüks çikolata markası. Öyle ki, aynı Belçika’da gördüğümüz gibi, onlarca Roshen Çikolata Mağazası bulabilirsiniz Ukryana genelinde! Peki fiyatlar nasıl? Çeşitler ne? Hangisini alalım?

Roshen Çikolata Çeşitleri

Roshen çikolata fiyatları oldukça değişken. Çünkü çeşit çok. Dedik ya, kocaman kocaman mağazalarda, yüzlerce seçeneğiniz var almak için. Ancak gelin günlük hayatta yiyebileceklerinizden başlayalım.
Hani şu standart çikolata kalıbı boyunda olanlardan. Roshen’in bir kalıp çikolatasını onlarca farklı lezzette bulabilirsiniz. Bizim en çok ilgimizi çekenler;
Susamlı Roshen Çikolata
Yaban Mersinli Roshen Çikolata
Cheesecake ve Limonlu Roshen Çikolatalar oldu. Hem bizim ülkemizde kolay kolay bulunmayan tatlar olduğu hem de gerçekten efsane lezzetlerde oldukları için, tüm denediklerimiz arasından bu 3’ü fersah fersah öne geçti.
Size de, almak için bu 3’ünü şiddetle öneriyoruz.

“Ben eşime dostuma alacağım, hangisini seçeyim peki?” derseniz de favorimiz kesinlikle yaban mersinli Roshen olacaktır. Sadece Ukrayna’da değil, dünya genelinde de nerede yaban mersinli bir şeyler bulursanız ona yapışın deriz. Efsane bir lezzet!

Roshen Çikolata Fiyat
Ukrayna Abur Cuburları

O zaman fiyatlar ve Roshen Çikolata Mağazalarında bulabileceğiniz diğer lezzetlerle devam edelim. Hatta direk size bir liste yazıp, yanına çikolatalara 10 üzerinden verdiğimiz puanları koyalım ve Ukrayna çikolataları arasında seçim yapmanızı kolaylaştıralım.

Roshen Çikolata Değerlendirme Tablosu

Roshen Çikolata Değerlendirme Yaklaşık Fiyat
Portakal + Kurabiye 7 2-3 tl
Hindistan Cevizli 8 4-5 tl
Beyaz Çikolata (Bubble) 5 4-5 tl
Bitter Çikolata (Bubble) 6        4-5 tl
Karamelli (küçük) 4 1 tl
Susamlı 9 2-3 tl
Yaban Mersinli 10 2-3 tl
Sütlü Klasik 6 2-3 tl
Cheesecake+Limon 8 3-4 tl

Listeden de anlaşılacağı üzere portakal+kurabiye ve hindistan cevizli Roshen’i de çok beğendik. Ama yine de ilk 3’müz belli. Ayrıca, düşük not verdiklerimizin tadı kötü değil; ancak, Türkiye’den bildiğimiz tatlar olduğu için bunları almak anlamsız olacaktır. Roshen çikolata fiyat hesaplamalarına gelirsek, Türk Lirasının değer kaybından sonra Ukrayna grivnası cinsinden bir ürünün fiyatını 2019 yılı itibariyle yaklaşık 5’e bölerek hesaplayabilirsiniz. Dolayısıyla burada Türk Lirası cinsinden yazdığımız ürünlerin fiyatlarını da Ukrayna Grivnası cinsinden bulmak için 5 ile çarpmanız yeterli olacaktır.Tamam, şimdi gelelim büyük bir kesimin merakla beklediği konuya. Roshen Çikolata Mağazalarında bulabileceğiniz diğer lezzetlere… Daha da açık olalım: Alkollu çikolatalara! Ama bir saniye. Siz, şimdiden Ukrayna’ya gitmeye karar verdiyseniz size harika bir haberimiz var. Ukrayna’ya gidecekler için Ukrayna Ucuz Uçak Bileti bulma yöntemlerini en ince detayına kadar anlattığımız blog yazımız yayınlandı bile. Ukrayna uçak bileti almak gibi bir niyetiniz varsa sizi, tam işinize yaracak bu yazımıza konuk edelim: Ukrayna Ucuz Uçak Bileti

Likörlü Ukrayna Çikolataları

Öncelikle Ukrayna Çikolata Markaları arasında en lüksü Roshen olduğu için alkollü çikolatalar konusunu tamamen Roshen üzerinden götüreceğiz. Çünkü bulabileceğiniz en çok çeşiti Roshen Çikolata Mağazalarında bulabilirsiniz.

Biz yine, bir çılgınlık yapıp, bulduğumuz her alkollü çikolatayı doldurduk sepete. Likörlü çikolatalardan romlulara kadar hepsini. Hatta öyle ki, likölrlülerin 5 çeşiti var. Bunlar, tam hediyelik kıvamda.

Ukrayna Abur Cuburları
Ukrayna Likörlü Çikolatalar

1. Ananaslı Likörlü Çikolata: Tadı güzel olanından başlayalım. Roshen’de bulunan çikolata satıcılarından birinin bize önerdiği iki lezzetten biri bu. Gerçekten söylediği gibi tadı diğerlerine oranla baya güzel. Yani, hediyelik likörlü çikolata almak isterseniz ananas likörlü olanını tercih edebilirsiniz.

2. Tekilalı Likörlü Çikolata: Bu da muhtemelen en acı olanı. İçki niyetine götürecek olanlara önerilir ama ağzımız tatlansın diyenler uzak dursun.3. Romlu Likörlü Çikolata: Açıkcası şık bir lezzet. Ancak favorimiz değil. Yine de aklımızda kalır bunu da deneseydik derseniz, Roshen’in küçük romlu çikolatarı var. Tanesi 1 lira civarında. Onlardan almanızı tavsiye ederiz.

4. Irish Coffee (İrlanda Kahveli) Likörlü Çikolata: İşte, en değişik ve en güzel olanı. Tam hediyelik. Gözünüz kapalı bunu seçebilirsiniz.

5. Brandyli Likörlü Çikolata: Yalan yok, henüz denemedik, ama satıcının tavsiyesi 1 ve 4 numara aklınızda olsun!

Gelelim likörlü roshen çikolata fiyatlarına. Bu likörlü çikolata paketlerinin içinden 20 adet çikolata çıkıyor. Kutusu ortalama 7 tl civarında. Yani, bedavadan biraz daha pahalı diyebiliriz.

Diğer Ukrayna Çikolata Markaları

Ukrayna Çikolata Markaları
Ukrayna Abur Cuburları

Ukrayna abur cuburları arasında turistik ve lüks konumlananlar latin alfabesiyle yazsa da kiril alfabesiyle yazan bazı yerel ve lezzetli markalar mevcut. Bizim size önerimiz yine yaban mersinli yerel lezzetler olacak. Magnetlerimiz kareyi bir parça kapamış olsa da yukarıdaki fotoğrafın ortasında bir adet bulunuyor.

Bu güzel ve yerel Ukrayna çikolatalarını bulabilmeniz için, mahalle aralarındaki bakkalara, marketlere gitmeniz yeterli. Daha özel şeyler arıyorsanız, size Lviv’e göre bir seçenek sunabiliriz.

Lviv Handmade Chocolate, Ukrayna’nın kültür başkentinde Roshen’den bile ünlü diyebiliriz. Şehir merkezinde, bir binaya komple işgal eden bu büyülü yer girişte sizi gözlerinizin önünde çikolatalar yapan çikolata ustalarıyla karışılıyor. 2. ve 3. katta ise paketlenmiş halde, onlarca farklı model ve lezette çikolata bulunuyor. Ancak, şimdiden uyaralım, bu çikolatalar, el ile tek tek yapıldığı için bir hayli pahalı. Ama lezzetine diyecek yok!Boşuna bütçemi zorlamayayım, bana Roshen yeter derseniz, buralara kadar gelmişken Lviv Handmade Chocalate’ın en üst katında bir çikolata şelalesi içmeden dönmeyin deriz.

Lviv Handmade Chocolate
Ukrayna Abur Cuburları

Ukrayna abur cuburları içerisinde yıldızlar olarak adlandırdığımız çikolatarın konusunu kapatmadan önce son bir not: Kesinlikle, hediyelik eşyacılarda bulunan ve fiyatı normal Ukrayna çikolatalarından bile pahalı olan, afilli kaplardaki çikolataları almayın. Genel olarak hiç bir enterasanlıkları olmadığı gibi, değmeyecek paralar ödemeye de lüzum yok.

Ukrayna Cipsleri

Başlık Ukrayna Cipsleri, ama bu cipsleri dünyanın farklı ülkelerinde de bulmanız mümkün. Ancak, bu fiyatlara bulur musunuz; o biraz zor!

Ukrayna abur cubur fiyat
Ukrayna Abur Cuburları

En çok ilgi çeken 2 lezzetten başlayalım. Birincisi, Karidesli Cips. Bu cips, size hediye edeceğimiz çekiliş kutusunda yerini aldı. O yüzden sizi aşağıdaki komik Youtube videomuza ve Instagram’da oluşturduğumuz çekiliş postuna bekliyoruz. Karidesin ne kadar lezzetli olduğunu bilenler, bu cipsinde tadının ne denli güzel olacağını tahmin edebileceklerdir. Fiyat: 4-5 tl civarı.

İkinci lezzetimiz Yengeçli Cips. Aşağıdaki videoda bir güzel yedik. Yedik yemesine de pek bir beğenemedik. Detaylı yorumlara yine oradan bakın deriz ama bu cipsi denemek için para harcamanıza değmez gibi. Fİyat: 3-4 tl.

Diğer lezzetlerimize gelecek olursak, deniz tuzlu, normal sade cipslerden bir parça daha acı bir tuz tadına sahip olan ve ülkemizde pek bulunmayan bir markamız, domuz etinden üretilen ürünlerin aromasıyla satış yapan bir markamız ve sabah kahvaltılarda mısır gevreği olarak yediklerimizi cips olarak satan bir markamız dikkatimizi çekti. Deniz tuzluyu daha önce denemiştik. Öyle, pek farklı bir lezzet olduğunu söylemek mümkün değil. Domuz ürünleri barındıran cipsleri zaten hiç denemedik; kahvaltılık gevreğin ise yanına bile yaklaşmadık. O yüzden, bu madde için bizden bu kadar.

Fiyatlar genel olarak Türkiye’dekinden 1 tık daha düşük.Diğer Ukrayna Abur Cuburları

Türkiye pazarında pek yer bulamayan bir lezzet Vişneli Coca Cola ve Vişneli Pepsi. Daha önce Amsterdam’da Coca Cola’yı denediğimiz için bu sefer Pepsi’den devam ettik. Sonuç bizi yine şaşırtmadı. Tadı felaket. Hiç damak tadımıza uygun bir ürün olduğunu söyleyemeyeceğiz.

Bir de Nescafe’den vişneli kahve denedik ki, videoda Gizem’in yüzüne zoom yapmamızın nedenini izlerken anlarsınız. Sizi gene aşağıya koyduğumuz Ukrayna Abur Cuburları inceleme ve deneme videomuza alabiliriz.

Gofretler

Gofretlerle devam edecek olursak, bitter ve sütlü gofretlerimizi yine Roshen’den aldık. Sütlü gofret olarak satılan, bizdeki normal sade gofretlerdendi. Bİtter olarak satılan ise aynı Tadella kıvamındaydı. Fiyat: 1 tl.Browniler

En beğendiklerimiz, Eti Browni ile benzerlik gösteren Tidbit’ler oldu. Yeşil limon, zencefil ve portakallısını denedik. Birimiz hepsini, diğerimiz sadece portakallısını çok beğendik. Bu başlık altında, şuana kadar saydığımız ürünler arasında en alınabiliri bu oldu. Kesinlikle tavsiye ederiz. Fiyat: 2-3 tl.

Bisküviler

Ve gelelim diğer bir beğenilenimize. Bu bir bisküvi. Aslında, Ukrayna Abur Cuburları arasında yer almıyor. İthal bir mal, ancak Ukrayna’da çok ucuza bulabileceğiniz mutlaka gitmişken almalısınız. Adı mı ne? Tabii ki English Club, der ve susarız.

Farklı bir lezzet olarak paketi 1 tl civarında bir fiyata satılan ve son derece doyurucu olan Rise Bisküvilerinin zencefillilerinin de bir tadına bakmanızı önerebiliriz. Özellikle gezerken doyurucu bir atıştırmalık olarak deneyebilirsiniz.

Ukrayna Çikolata Fiyat
Ukrayna Abur Cuburları

Jelibonlar

Aklımıza gelen diğer Ukrayna abur cuburları ise jelibonlar. Tat olarak bildiğiniz lezzetler olsa da yine Roshen farklı bir jelibon markası olarak denenebilir. Değişik şekiller bulmak mümkün. Fiyatları şuan anımsamasak da ucuz olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Şekerlemeler

Son olarak özellikle hediyelik alabileceğiniz diğer ürünler şekerlemeler. Özellikle büyük marketlerde ve elbetteki Roshen Çikolata Mağazalarında çeşit çeşit şekerleme bizim Ramazan Bayramlarında açtığımız standlardaki gibi yıl boyu kilo ile satılıyor. Fiyatlar çok değişken olmakla beraber ortalama olarak 100 gram için 2 tl gibi bir fiyat söylemek mümkün; ki bu da oldukça ucuz.

Şekerlemelerin hediyelik kısmına gelecek olursak, Roshen’de bu şekerlemelerin karışık olarak konulduğu harika hediye paketleri var. Masal kahramanlarından, yılbaşı süsü şeklindekilere hepsi farklı bir konseptte üretilen ve içi şekerleme dolu olan bu kutular sevdikleriniz için çok şık hediyeler olabilir.

Bu şekerlemelerin tatlarını ve isimlerini de alttaki Ukrayna Abur Cuburları videomuzda detaylıca yorumladık. Son kez, buyrun efendim diyoruz.

Ukrayna Çayları & Ukrayna Kahveleri

Çaylar – kahveler ne kadar abur cuburdan sayılır bilinmez ama bu maddeyi eklemeden edemezdik. Çünkü Ukrayna, kahvesi ile dünyaya nam salmış durumda. Üstelik zamanında Osmanlı’dan etkilendiği için Türk Kahvesi ile çok benzer bir lezzette Ukrayna Kahvesi. O yüzden buraya gelmişken denemek için kahve alabilirsiniz. Size belirli bir marka önermeyeceğiz ama yerel markalardan alırken dikkat etmeniz gereken en önemli konu eğer kahve paketinin dış görünüşüne önem vermiyorsanız seçiminizi bakkal ve marketlerde yapmanız.

Hediyelik olarak almak niyetindeyseniz, hediyelikçilerden şık kutular içerisinde daha pahalıya alabilirsiniz. Kahve fiyatları Türkiye’deki ile benzerlik gösteriyor.

Ukrayna Kahvesi
Ukrayna Abur Cuburları

Ukrayna çayları ise bizim için tam anlamıyla sürpriz oldu. Hiç aklımızda yokken yine ülkemizde pek bulamadığımız lezzetlere denk gelince doldurduk heybeyi. Size önerimiz Ukrayna çayı seçerken de pazarları bulmanız. Pazarlarda satılan çaylar marketlerdekilere göre çok daha uygun fiyatlı. Bu çayları özel kılan 2 husus söz konusu. Birincisi tatlı aromaları, ikincisi her birinin başka bir sağlık sorununu iyileştireceği yönünde iddialı olması. Kiril alfabesini okumak ne kadar zor olursa olsun, bir parça ingilizce bilen bir satıcı varsa derdinizi bir şekilde ona anlatabilirsiniz ve kendiniz için doğru çayı bulabillirsiniz.

Ukrayna alkol fiyatları hakkında bilgi sahibi olmak isterseniz tam size göre bir yazımız var. Ukrayna’da mekanlarda ve duty free’de yer alan içkilerin kalem kalem fiyatlarını detaylı bir şekilde yazdığımız Ukrayna İçki Fiyatları yazımıza mutlaka göz atın.

Şimdi gelelim, bu hediyelerin tamamını içinizden bir kişiye vereceğimiz dev kutuya!

Ukrayna Abur Cuburları Çekilişi

Bu yazıyı yazarken Ukrayna abur cuburları önümüzde, sizleri bekliyor. Nasıl mı bekliyor? Tabii ki çekilişle! Lviv’e gidince başta ünlü Ukrayna Markası Roshen Çikolata olmak üzere çeşit çeşit markadan çikolata, gofret, cips ve daha nicesini doldurduk çantamıza, getirdik ülkemize. Biz biraz yedik; tadını inanılmaz beğendik. Ama bile bile çok almıştık; o yüzden de dedik ki, bunları verelim sizlere 🙂

Ama dedik, Ukrayna abur cuburlardan ibaret değil. Bu kutuyu şenlendirelim biraz. Koskoca bir Sovyet dönemi geçirmiş ülke. Eh, koyduk koleksyoncuların topladığı rozetlerden. Sonra baktık, burası matruşkanın ana vatanı. Her köşe başında, el emeği göz nuru paskalya yumurtaları. Aslanlar şehri Lviv’in aslanlarıyla dolu bardakları… Hepsinden attık çantamıza. Oldu size koca bir Ukrayna Kutusu.

Buyrun Ukrayna Abur Cuburları Instagram Postumuz. Tıklayarak, katılım şartlarını okuyabilir ve hala geç kalmamışsanız hemen katılabilirsiniz. Biz şimdi, olabildiğince eğlenceli ve yararlı olacak şekilde hazırlamaya çalıştığımız Youtube videomuza geçelim. Haydi aşağıı!

https://www.instagram.com/p/Bqfe474APwX/

Ukrayna Abur Cuburlarını Deniyoruz!

Ukrayna Abur Cuburları yazımız bitti. Ukrayna’nın nesi meşhur sorusunu hala soruyor ve daha çok cevap istiyorsanız, Ukrayna hediyeliklerinden, Ukrayna yemeklerine, ülkede meşhur olan her şeyi ve nerede bulabileceğinizi detaylı bir şekilde anlattığımız Ukrayna’nın neyi meşhur yazımız tam size göre.

Yolumuzun üstü olan güzel ve ucuz ülke Ukrayna, yolunuzun üstü olsun.Ukrayna Abur Cuburları Yazı Etiketleri:


Yazan:

yolumuzunustu

Yazmak için değil; daha güzelini yaşatmak için yazıyoruz!