Köln'de Gezilecek Yerler

Köln’de Fotoğraf Çekilecek Yerler

Köln’de fotoğraf çekilecek yerler yazısı yüzlerce mekanı tarayarak ve gezerek oluşturduğumuz, Instagram’ınıza deva olacak efsane bir liste. Seyahatlere yön veren Instagram günümüze “fotoğraf çekilecek yerler” kavramını da soktu.

Hâl böyle olunca, gezdiğimiz noktaların Instagram’lık yerlerini belirlemeye ve sizlerle paylaşmaya karar verdik. İşte bu kararın ardından hazırladığımız Köln Fotoğraf Çekilecek Yerler Listesi koca bir serinin henüz ikincisi! Sitemizde artık tüm dünyadan fotoğraf çekebileceğiniz en güzel noktaların özenle hazırlanmış listelerini bulabilirsiniz.

Köln’de Fotoğraf Çekilecek Yerler Haritası

Üstelik aşağıya her listenin bir de haritasını bırakıyor olacağız. Bu haritaları telefonunuza indirerek ya da indirmeden açarak kolayca gitmek istediğiniz yerlere ulaşabilirsiniz. Biz şimdi gelelim Köln’e ve Köln’deki en güzel 10 yere:

1. Eski Şehir Meydanı

Köln'de Gezilecek Yerler
Köln Gezilecek Yerler

Köln’de gezilecek yerler arasında bulunan Eski Şehir Meydanı yan yana sıralanmış rengarenk evleriyle Şehir Merkezi’nde harika Instagram fotoğrafları çekebileceğiniz enfes bir nokta. Fish Market (Balık Pazarı) olan meydan eskiden özellikle balıkların satıldığı kocaman bir pazarken İkinci Dünya Savaşı’nın ardından yeniden inşa edilerek renkli bir turist cazibe merkezi haline gelmiş.

2. Köln Katedrali

Köln’de fotoğraf çekilecek en etkileyici yer her zaman Köln Katedrali’ni içine alan bölgelerdedir. Yapımına 9.yy’da başlanan Katedral, şehrin en yüksek iki yapısından birisidir. 509 basamak çıkarak zirvesine ulaşılmaktadır.

Instagram’lık İpucu:

İki dev kulesi bulunan katedral, özellikle şehir meydanından, yanında bulunan Hohenzollern Köprüsü’nden ve köprünün karşısından çok etkileyici gözükmektedir. Dolayısıyla Köln’de Instagram’ınız için en iyi fotoğrafları çekebileceğiniz bu noktayı es geçmeyin!

3. Hohenzollern Köprüsü

Köln Fotoğraf Çekilecek Yerler listenizin en renkli ve en farklı noktalarından biri Hohenzollern Köprüsü üzerindedir. Bu dev yapı 2 tonun üzerinde kilidi üzerinde taşır. Sevginizi sonsuzlaştırmak için köprüye taktığınız renkli asma kilidin anahtarını Ren Nehri’ne atarsınız ve aşkınızı Hohenzollern’a kitlemiş olursunuz. Yüz binleri geçen kilitler nefis bir görsel şölen sununca Köln Instagram Fotoğrafları çekmek isteyenler de köprüye akın eder!

4. KölnTriangle

Şehirlerin siluetleri her zaman fotoğraf çekmeyi seven gezginler için cezbedicidir. Köln’ün turizmde marka bir şehir olmasına katkı sağlayan en önemli özelliklerinden biri de şehir siluetidir. Bu siluetin en güzel göründüğü yer ise Köln Triangle gökdelenidir. Sadece 3€’ya çıkabileceğiniz gökdelen Köln Katedrali, Ren Nehri, Eski Şehir Meydanı ve Hohenzollern Köprüsü’nü bir arada görebileceğiniz muhteşem bir perspektif sunar.

Köln Gezi Rehberi
Köln Gezilecek Yerler

İpucu:

Triangle’a çıkmak yerine sadece asma kilitlerin takılı olduğu bu güzel Köln Köprüsü’nden karşıya geçip Ren Nehri’nin kenarında durarak da muhteşem Instagram’lık fotoğraflar çekebilirsiniz. 

5. Bir Dondurmacıdan Çok Daha Fazlası: Eisfeld

https://www.instagram.com/p/B2AFV2rCRLl/?utm_source=ig_web_copy_link

Graffitilere hayran, sokakları keşfetmeye bayılan bir yapınız varsa şehrin biraz dışında yer alan Eisfeld sizi bekliyor. Aslında bir dondurmacı olan mekan, dünya trendlerine uyum sağlamış ve harika bir Instagram Noktası olabilmek için her tarafını birbirinden renkli graffitilerle şenlendirmiş. O yüzden de Köln’de fotoğraf çekilecek en güzel noktalardan biri burası.

Buralara kadar gelmişken Köln Gezilecek Yerler listelerinize de koyabileceğiniz Eisfeld’in hemen yanında yer alan Liebefeld zu Ehren’in de çevresinde gezinmeyi ihmal etmeyin deriz!

6. Bir Ortaçağ Sokağı: Kastellsgaßchen

Köln Instagramlık Yerler
Köln Fotoğraf Çekilecek Yerler

Kastellsgaßchen, Köln Katedrali’nin arka sokakları arasında bulunuyor. Burayı özel kılan Ortaçağ’dan kalma evlerin arasında bir sokak olması. Hele bir de siz oradayken katedralin çanları çalmaya başlarsa kendinizi tarihin içerisinde bambaşka bir ortamda hissedebilirsiniz. Köln Fotoğraf Çekilecek Yerler arasında bulunan bu özel noktayı kaçırmayın diye size özel hazırladığımız haritaya bakarak rahatlıkla tam da fotoğrafta yer alan noktaya ulaşabilirsiniz.

7. Belvedere Brücke

Muhteşem Köln Instagram fotoğrafları çekebileceğiniz bir diğer köprü Belvedere Brücke. Yeni yapıldığı için henüz gezginler tarafından pek keşfedilmemiş olan bu şık yer, kırmızı turuncu arası büyüleyici renkleriyle birbirinden nefis fotoğraflar çekmenizi sağlayacak. Ancak, bu köprünün şehrin çok dışında olduğunu hatırlatmakta yarar var.

8. Brauhaus Sünner im Walfisch

Köln Instagram'lık Yer
Köln’de Fotoğraf Çekilecek Yerler

Bu güzel Köln ara sokağı da Köln’ün eski şehir merkezinde olduğuna göre bilmelisiniz ki en güzel Instagram fotoğraflarını buralarda yakalayabilirsiniz. Bu mekanı özel kılansa arnavut kaldırımlı sokaklarının yanlarını kaplayan binaların üstünde yer alan harika sokak lambası!

9. Z

Vinci andıran binaları, yemyeşil köprüsü ve modern yapılarıyla şehrin en popüler noktalarından biri Rheinauhafen ‘dir. Harika Köln Instagram fotoğrafları çekmek için burayı da gezilecek yerler listenize ekleyebilirsiniz. Binaların arasında gezerken ve Ren Nehri’nin üstündeki köprüye bakarken bu güzel fotoğraf noktasından birden fazla muhteşem kare elde edebileceğinizi fark edeceksiniz.

9. Tünel Trankgasse

Işıltısıyla büyülen bir nokta daha! Trankgasse, Köln Merkezde özellikle akşam gitmeniz gereken, muhteşem fotoğraflar çekebileceğiniz harika bir Instagram noktası. 

10. Severinstrasse Metrosu

Özellikle siyah beyaz karelerden hoşlananların tercih edebileceği bir yer Sevenrinstrasse Metro İstasyonu. Görkemli ve güzel bir şekilde dizayn edilmiş. Bilenler bilir; Avrupa’da bazı metro istasyonları son derece etkileyicidir. Tam olarak onlarla yarışamasa da şehirde biraz da olsa ünü olduğu için burayı da listemize koyuyoruz ve beğeninize sunuyoruz.

BONUS

Köln’de Instagram’lık en iyi yerler listesine kendi Instagram hesabımızda yer alan bir yeri de bonus olarak ekliyoruz. Nefis yerler keşfetmek için bizi Instagram’dan takip edebilirsiniz. Bu güzel yeri de Eski Şehir Meydanı’ndan içeri girip gezerken bulabilirsiniz!

Son Söz

İngilizce tabiriyle Köln Instagrammable yerler yazımız burada bitti. Köln’e gitmişken orada neler yapabiliriz, bu listenin dışında nereleri gezebilir diye merak ediyorsanız 25 muhteşem maddeden oluşan Köln’de Ne Yapılır yazımıza da göz atmanızı şiddetle tavsiye ederiz. Yolunuzun üstü Köln gibi nice güzelliklerle dolu olsun. Gezilecek yerleriniz bol, yapılacak aktiviteleriniz eğlence dolsun! Kucak dolusu sevgiler!

Yazan:

yolumuzunustu

Yazmak için değil; daha güzelini yaşatmak için yazıyoruz!