Kaputaş Plajı Giriş ÜCreti

Kaputaş Plajı Giriş Ücreti 2023

Yakın zamanda yolumuzun üstü Kaputaş Plajı olunca Kaputaş Plajı Giriş Ücreti ile ilgili merak edilenleri yazmaya karar verdik. Bu yazıda sadece giriş ücretlerini değil, şezlong ücretlerini, şemsiye ücretlerini hatta restoran ve kafe ücretlerini bile bulabileceksiniz.

Kaputaş Plajı, Antalya Fethiye yolu üzerinde Kaş ile Kalkan arasında bulunuyor ve Belediye tarafından işletiliyor. Eh, plaj belediye tarafından işletilince de haliyle ziyaretçilerin aklına Kaputaş Plajı ücretli mi sorusu geliveriyor.
Kaputaş Plajının eski halini bilenler bilir. Burada bir tesis açılmadan önce bu büyük kalabalıklar bulunmuyordu. Şezlong veya şemsiye yoktu. Dolayısıyla ücret alınacak bir şeyler de yoktu. Ancak tesis açıldıktan sonra Kaputaş Plajı bambaşka bir kimliğe büründü ve buraya gelen malzemeleri kullanmak elbette belirli bir ücrete tabii oldu.

Kaputaş Plajı Giriş ÜCreti
Kaputaş Plajı

Peki Kaputaş Plajı ücretli mi? Evet ücretli. Ama plajı kullanmak ücretli değil! Hemen merak ettiğiniz diğer konuyla devam edip, size bu plajda bedava nasıl denize girebileceğinizi anlatalım. Öncelikle Kaputaş Plajı Giriş Ücreti diye bir şey yok. Özel bir işletme bu plajı satın almadığı için burası hala bir Halk Plajı olarak düşünülebilir. Bu güzel halk plajının 187 basamaklı merdivenlerini inip denize ulaşmak bedava. Ancak durun bir saniye orada. Her yer şezlong, bu şezlonglara oturmakta mı bedava!?

Kaputaş Plajı ücretli mi?
Kaputaş Plajı Giriş Ücreti

Maalesef hayır. Kaputaş Plajında ücretsiz olarak denize girmeniz için şezlongların bulunmadığı bir alan bulup buraya havlunuzu serip eşyalarınızı bırakmanız gerekiyor. Bu şekilde Kaputaş Plajından özgürce yararlanabilirsiniz. Kimse size niye geldiniz demiyor. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi Kaputaş Plajı giriş ücreti kimseden alınmıyor. “Ama, şezlong kullanmazsam ne yapacağım” diyorsanız onun da cevabı basit:

Kaputaş Plajı Ücretleri

Plaj, tam anlamıyla bir dağın eteklerinde bulunduğu için bu dik dağın dipleri ve diplerinden itibaren bir kaç metrelik kısmı boş bırakılmış durumda. Yani burada şezlonglar bulunmuyor. Biz Kaputaş Plajını en yoğun aylardan birinde, Ağustos ayında ziyaret ettik. Şezlongların dışında kalan tüm bölgelerde plaj çantaları, havlular ve yerde oturan insanlar vardı. Zaten, boş bir tane bile şezlong da yoktu. Şezlong kiralamak niyetiyle gittiğimiz plajda havlumuzu serecek boş bir yer aramaya başladık bir anda. O sırada da güneş ışınlarından korunmak için havlu serilebilecek en uygun yeri bulduk. Plajın Kaş’a doğru olan tarafı. Yani merdivenlerden inince solda kalan yanı. Burada koy son bulduğu için dağın yönü koyun içine doğru kıvrılınca gölge boyu artıyor. Dolayısıyla pişmemek için en serin alan olarak hakkımıza burası düşüyor. Ayrıca, yine sağ köşede de böyle bir alan yer alıyor. İki taraf arasında seçim yapmak da size kalıyor.

Peki Kaputaş Plajı şezlong ücretleri ne kadar? Bu soruya gelmeden önce, dilerseniz yoğun bir sezonda Kaputaş Plajına gittiğinizde size boş şezlong bulmanın püf noktalarından bahsedelim.
Kaputaş’ta arabanızı park edecek yer bulabilmek, boş şezlong ayarlayabilmek ve plajın keyfini çıkarabilmek için buraya gelebileceğiniz en erken saatte ya da güneşin batmaya başladığı geç saatlerde gelmeniz gerekiyor. Aksi takdirde şezlong bulsanız dahi, kalabalık yüzünden bunalabilirsiniz.

Şimdi gelelim Kaputaş Plajı şezlong ücretleri ne kadar sorusunun cevabına. Rakamlar yıldan yıla değişiklik gösterse de Kaputaş şezlong ücreti için 2023 güncel fiyat yalnızca 75 TL. Ancak Kaputaş’ta yaşanan inanılmaz yoğunluk, bu fiyatın yukarıya tırmanmasına neden olabilir. Bu arada fiyata şemsiye de dahil. Yani aslında korkulacak bir şey yok. Yoğun olmayan bir sezonda yere havlu sermeden rahatça keyif yapabilirsiniz Kaputaş Plajında. O zaman şimdi gelelim diğer fiyatlara:

Kaputaş Plajı otoparkı da ücretsiz. Zaten otopark dediğimiz, yol üstünde ayrılan alanlardan fazlası değil esasında. Kaputaş’ta duşları kullanmak da bedava. Tesis fiyatları da son derece makul aslında. Kaputaş Plajının merdivenlerden inince sağ tarafında tesis bulunuyor. Burada çay, kola, limonata, dondurma gibi içecek ve aperatiflerin yanı sıra hafif yemekler de satılıyor. Tesis fiyatları, Türkiye’nin herhangi bir yerinde girdiğiniz ortalama bir kafedeki fiyatları asla aşmıyor. Yani Belediye, Kaputaş’ta ucuza hizmet veriyor.

Kaputaş Plajı 2023 Fiyat Güncellemesi

Yukarıda da belirttiğimiz gibi bir şezlong ve bir şemsiye ücreti toplam 150 TL. Ancak maalesef belediyenin uygun fiyatları değişmiş durumda. O yüzden 2023 için yazımıza güncelleme yapıyoruz.

Kaputaş Plajındaki tesiste

  • Giriş: ücretsiz.
  • WC, tuvalet: ücretsiz
  • Duş: ücretsiz
  • Soyunma kabinleri: ücretsiz
  • 1 su: 10 tl
  • 1 bira: 76 tl -> Beck marka
  • 1 top dondurma: 25 tl

Kaputaş Plajı ile ilgili 2023 güncel fiyatlarını verdiğimize göre kalan tek konu Kaputaş Plajı için park yeri bulabilmek! Tek yapmanız gereken yol kenarında arabanızı park edecek uygun bir alan. Sabah olabildiğince erken gelirseniz ya da hiç değilse saat 11’i geçirmezseniz plajın üst tarafındaki yolda beklediğiniz o uygun alanı bulabileceksiniz.

Kaputaş Plajı Giriş ücreti ile ilgili bilgi verdiğimize ve Kaputaş Plajı ücretli mi sorusunu yanıtladığımıza göre gelelim Kaputaş Plajı nerede ve Kaputaş Plajına nasıl gidilir sorusuna. Bu sorunun cevabı için farklı alternatifleri bir bir sıraladığımız Kaputa Plajı Nerede? yazımızı okuyabilirsiniz.

Kaputaş’ta 1 günümüzü anlattığımız Kaputaş Plajı deneyimlerimiz için Kaputaş Plajı yazısında sizi ağırlayabiliriz.

Yolunuzun üstü Kaputaş gibi güzelliklerle dolu olsun.


Kaputaş Plajı Giriş Ücreti ve Kaputaş Plajı Ücretli mi Yazı Etiketleri:

Yazan:

yolumuzunustu

Yazmak için değil; daha güzelini yaşatmak için yazıyoruz!