interrail maliyetleri

interrail Fiyat Listesi

İki sene üst üste, iki kere interrail yapan bizler, bu yazımızda sizlerle, interrail yaparken harcayacağımız tahmini parayı düşünürek bir interrail fiyat listesi oluşturacağız. Eğer bu yazıyı sadece interrail bilet fiyatlarını öğrenmek için okuyorsanız o da aşağıda tablo halinde, tüm çeşitleriyle yer alıyor.Interrail yapacakların kafasını kurcalayan en büyük problem, interrail maliyetleri konusu ve interrail’de ne kadar harcarım sorusu. Bu sorunun cevabı kişiden kişiye göre değişse de biz kendi interrail maceralarımızdan yola çıkarak ve interrail maliyetlerimizi göz önünde bulundurarak kafanızdaki bütün soru işaretlerini giderecek bir interrail fiyat listesi oluşturacağız. Bu listeye interrail bilet fiyatları, uçak bileti ücretleri, pasaport-vize maliyeti, konaklama masrafları, yeme-içme masrafları gibi interrail bütçesi çerçevesinde aklınıza gelebilecek tüm gider kalemlerini tek tek dahil edeceğiz. Böylece interrail maliyetleri konusunda kafanızda herhangi bir soru işareti kalmadan, kendinize uygun bir interrail bütçesi oluşturabileceksiniz. Aşağıda, önce interrail bütçesi oluşturmak için gerekli kalemleri ayıracağız, daha sonra da interrail maliyetlerini tek tek yazacağız ve maliyet azaltma yöntemlerini anlatacağız. Eğer siz sadece interrail bana toplamda ne kadara mal olur diyorsanız direk aşağıda yer alan interrail fiyat listesi başlığına tıklayarak yazının en altına gidebilirsiniz.

1. İnterrail Bütçesi Oluşturma

2. İnterrail Maliyetleri ve Maliyet Azaltma Yöntemleri

3. İnterrail Fiyat Listesi

İnterrail Bütçesi Oluşturma

Bildiğiniz gibi interrail, yalnızca bir biletin ismidir. Yani siz bir interrail bileti satın aldığınızda bir Avrupa turu ya da bir Avrupa ülkesi turu satın almış olmazsınız. Aldığınız interrail biletinin türüne göre, belirli ülkelere tren, feribot, nadiren de otobüs gibi ulaşım araçlarıyla ulaşım sağlayabileceğiniz bir ulaşım bileti satın almış olursunuz. Diğer tüm masraflarınız size aittir. Bu durum ilk etapta, bir tur ile Avrupa’ya gitmek daha mı uygun olur sorusunu akla getirse de şimdi yapacağımız hesaplarla göreceksiniz ki, her zaman interrail bileti ile Avrupa turu yapmak çok daha uygun olacaktır. Yani kendi Avrupa turunuzu kendiniz düzenleyerek, daha az masrafla, daha özgür bir seyahat rotası oluşturabilirsiniz. Bunun için de ilk yapmanız gereken interrail bütçesi oluşturmaktır.

interrail maliyetleri
interrail bütçesi

Şimdi, ilk olarak interrail bütçesi oluşturmak için kalem kalem ayırmanız gereken giderlerin (interrail fiyat) neler olduğunu tek tek belirleyelim. Ardından sizin yaşam tarzınıza, interrail’den beklediklerinize ve interrail yapmak için düşündüğünüz süreye göre bir interrail maliyet hesabı yapıp interrail fiyat listesi oluşturalım.İşte, interrail bütçesi oluşturmak için kalem kalem ayırmanız gereken gider masrafları:

 • Pasaport ve vize masrafları
 • Yurtdışı çıkış pulu
 • Seyahat sigortası masrafları
 • Ekipman masrafları
 • Interrail bileti fiyatı
 • Uçak bileti masrafları
 • Uçağa gidiş ve havalimanı masrafları
 • İnterrail rezervasyon ücreti
 • Şehir içi ulaşım masrafları
 • Konaklama masrafları
 • Yeme içme masrafları
 • Müze ücretleri
 • Etkinlik masrafları
 • Görünmez kalemler
 • Acil durum fonuİnterrail Maliyetleri ve İnterrail Maliyetlerini Azaltmak için İpuçları

İnterrail maliyetleri kişiden kişiye değişen maliyetlerdir.  1 kişi, 15 günlük bir interrail için 3 bin liralık bir interrail bütçesini yeterli görürken, başka bir kişi, aynı interrail seyahati için 30 bin liralık bir interrail bütçesiyle bile geçinemeyebilir. O yüzden bu yazıda özellikle interrail bütçenizde gereksiz bazı harcamaları ortadan kaldıracak ipuçları vererek daha ekonomik bir seyahat yapmanıza ve interrail fiyat listesi oluşturmanıza yardımcı olacağız. Aşağıda vereceğimiz interrail fiyatları ortalama 30 gün sürecek bir interrail macerası için tahminen oluşturacağımız rakamlar olacaktır.

1. Pasaport ve vize masrafları

İnterrail yapabilmek için doğal olarak her şeyden önce pasaportunuz olması gerekmektedir. İnterrail maliyetinizi azaltmak için 1 veya 2 yıllık pasaport çıkarttırmak yararlı olacaktır. 1 yıllık pasaport fiyatı 308 tl, 2 yıllık pasaport fiyatı ise 435 tl’dir. Eğer öğrenciyseniz ve 25 yaşın altındaysanız sadece defter bedeli olan 108 tl’yi ödeyerek, 25 yaşına kadar geçerli pasaportunuzu çıkarmanız mümkündür.

interrail fiyat
interrail masrafları – pasaport ücretleri

Eğer yeşil pasaport sahibi değilseniz interrail yapabilmek için Schengen Vizesi almanız gerekecektir. Schengen ülkelerinden herhangi birinden aldığınız Schengen Vizesi yaklaşık 300 TL’lik bir maliyete sahiptir. Eğer Schengen vizenizi aracı kurumlardan yardım almadan direk konsolosluklara başvurarak alırsanız hizmet bedeli ödemekten kurtulursunuz. Ancak Belçika gibi bazı ülkeler aracı kurumu zorunlu kılmıştır. Örneğin Belçika’dan Schengen Vizesi almak için aracı kurum olan VFS Global’e 300 tl vize ücreti, 107 ila 122 tl arasında da hizmet harcı ödenmektedir.

Vize masrafları, sadece vize ücreti olarak düşünülmemelidir. Vize ile ilgili belgelerin çoğaltılması, temin edilmesi ve alınması için belirli bir masraf yapılacağı bilinmelidir. Bunun için de vize belgelerini toplama masrafı olarak yaklaşık 50 ilâ 75 tl arasında bir tutar ayırmak gerekecektir. Burada en önemli masraf kalemi biyometrik fotoğraf bastırmaktır.

2. Yurtdışı çıkış harcı pulu

Bir diğer zorunlu masraf kalemi yurtdışı çıkış harcı puludur. İnterrail fiyatı hesaplarken maliyetini düşüremeyeceğimiz bu harcın fiyatı 15 tl’dir. Seyahate gitmeden önce bankalara ilgili tutar ödenerek dekont alınması, havalimanında harç almak için sırada beklemekten kurtulmanızı sağlayacaktır.3. Seyahat sigortası

Schengen bölgesinde bulunan gezilecek yerler için seyahat sağlık sigortası yaptırmak şarttır. Çoğu seyahat şirketi temel istenen özelliklere ilave ek özellikler ile seyahat sağlık sigorta poliçeleri satmakta ve farklı fiyat teklifleri vermektedir. O yüzden düşük ücretli bir seyahat sigortası bularak interrail bütçenizi bir parça rahatlatabilir ve interrail maliyetleri nizi düşürebilirsiniz. Piyasada iyi bilinen 3 farklı şirketin interrail için seyahat sigortası fiyatlarına baktığımızda 30 gün için en uygun rakamı veren şirketin 15 € verdiği görülmektedir. Daha ucuza bulmak da mümkün olsa da bu şirket hem iyi bir poliçe teklif etmekte hem de uygun bir fiyat sunmakta olduğu için interrail fiyat listesi bu sigorta şirketi baz alınarak oluşturulucaktır.4. Ekipman masrafları

Interrail yapmak için normal bir seyahate çıkarken yanınıza alacağınız şeylerden farklı şeyler almaya ihtiyacınız vardır. Özellikle interrail için iyi bir sırtçantanızın olması gerekmektedir. Tamamen kendi gezinizi kendiniz planladığınız için ve o tren senin, bu otobüs benim koşturacağınızdan dolayı tekerlekli bir bavul veya el valiziyle interrail yapmak mümkün değildir. Teknik olarak mümkün olsa dahi, mantıklı değildir. Sırtçantası seçerken de bel desteği, sırtçantasının kalitesi gibi unsurlar çok önemli olduğu için ekipman masrafları arasında en büyük interrail maliyeti sırtçantasına ödeyeceğiniz fiyattır. Bu fiyatı ortalama 300-500 tl bandında düşünebilirsiniz.Bunun dışında kamp yapacaksanız çadır, mat, uyku tulumu da almanız gerekmektedir. Ancak kamp yapmadan konaklayacaksanız da özellikle asma kilit almanız gerekecektir. Çantanızı bıraktığınız dolaplarda asma kilit kullanmak ve fermuarlarınızı kitlemek çok önemlidir. Kişisel tercihlerinize göre biraz konserve, kurulanmak için havlu, ıslak mendil ve kuru gıdalar (kuruyemiş, abur cubur vs.) almanız yararlı olacaktır. Bu kalem de toplamda 400 – 700 tl arası bir mebla olarak interrail bütçesi ne eklenebilir.

5. İnterrail Bilet Fiyatı

İnterrail fiyat hesaplaması yaparken en ciddi masraflarınızdan biri de doğal olarak interrail bilet fiyatı için ödeyeceğiniz tutar olacaktır. Gereksiz yere kullanamayacağınız kadar fazla güne sahip bir interrail bileti almak zarar etmenize neden olacaktır. Dolayısıyla güzel bir rota belirleyerek interrail bileti satın almak mantıklı olacaktır. İnterrail rotası belirlemek ve kaç günlük interrail bileti alacağınıza karar vermek için İnterrail Nedir yazımızı okumanızı (mavi yere tıklayarak) tavsiye ederiz. İnterrail bilet fiyatları tablosu aşağıdaki gibidir:

Genç (12-27) Yetişkin (28-59) Yaşlı (60+)
15 gün içerisinde 5 gün (Esnek) 208€ 269€ 242€
1 ay içerisinde 7 gün (Esnek) 255€ 320€ 289€
1 ay içerisinde 10 gün (Esnek) 305€ 381€ 344€
1 ay içerisinde 15gün (Esnek) 376€ 472€ 424€
Sürekli geçerli 15 gün 337€ 421€ 380€
Sürekli geçerli 22 gün 394€ 493€ 444€
Sürekli geçerli 1 ay 510€ 637€ 574€

30 gün civarı bir interrail yapmak için gideceğiniz şehirler ve bu şehirlerde kalacağınız gün sayısı göz önüne alınarak 1 aylık sürede geçerli 10 veya 15 günlük interrail bileti almanız yeterli olacaktır.

6. Uçak Bileti Masrafları:

Uçak bileti masrafları, interrail masrafları arasında aslında ciddi bir yer tutmayabilecek bir masraf kalemi olabilir. Burada önemli olan biletinizi erkenden almak veya kampanya esnasında almak olacaktır. Ucuz uçak bileti almak için havayolu şirketlerinin e-mail listelerine üye olmak, ucuz uçak bileti bulmanızı sağlayan sitelerde fiyat alarmı oluşturmak ve sürekli bu siteleri kontrol etmek çok yararlı olacaktır. Eğer iyi bir takip yaparsanız gidiş dönüş 600 lira civarı bir fiyata uçak biletlerinizi alabilirsiniz. Biz interrail dışında başka bir amaçla yurtdışına çıkarken 300 lirayı bile bulmayan fiyatlara Avrupa’nın bir noktasına direkt uçuşla gidip, başka bir noktasından direkt uçuşla dönmüştük, ancak yakın bir dönemde de olsa döviz kurları bu kadar yüksek olmadığı için bulacağınız bileti ortalama 600 tl olarak düşünerek bir interrail fiyat hesaplaması yapmamızda fayda olacaktır.7. Uçağa gidiş ve havalimanı masrafları

Eğer küçük bir şehirde oturuyorsanız ve İstanbul, Ankara gibi büyük bir şehirden uçağa binerek interrail yapacağınız şehre ulaşacaksanız, ciddi bir masraf kalemi olarak bu maddeyi de interrail bütçenize koymalısınız. Örneğin Sakarya’da oturan biri Sabiha Gökçen’den Roma’ya sabah saat 7.30’a uçak bileti aldıysa ve araba ile havalimanına ulaşma imkanı da yoksa, bir gün önce havalimanına gelerek havalimanının yanında bulunan otellerde konaklayabilir veya bizim de daha önce yaptığımız gibi havalimanında yatabilir. Her iki durumda da en azından yol ücretini ve yiyeceği içeceğini düşünmesi gerekmektedir. Bu yüzden bu interrail masrafı için de 100 – 200 tl gibi bir rakam yazmak mümkündür.

interrail maliyet hesaplama
interrail bütçesi hesaplama

8. İnterrail rezervasyon ücreti

İnterrail bileti tüm trenlere başka bir ücret ödemeden binmenizi sağlayan bir bilet değildir. Yoğun dönemlerde ve hızlı tren kullanmanız gereken bölgelerde trene binmeden önce tren garlarında tren rezervasyonu yapmanız gerekir. Bu konu hakkında bilginiz yoksa interrail bileti nasıl kullanılır yazımızı okuyabilirsiniz. İnterrail bütçesi için en azından 50 – 100 € arası da bu kalem için ayırmak mümkündür. Ancak bu yazdığımız interrail masraf tutarı düşünebileceğiniz en az, yani minimum masraf tutarıdır. Yapacağınız gece yolcuğuluğunun sayısına ve bineceğiniz hızlı tren miktarına göre 200-300€’ya kadar masrafınız rahatlıkla çıkabilir.

9. Şehir içi ulaşım masrafları

Bu interrail masraf kalemi de tamamen sizin davranışlarınıza göre şekillenecek bir kalemdir. Eğer her yerde otostop çekmeyi denerseniz bu kalemi boş bırakabilirsiniz. Ancak böyle bir şey yapmayacaksanız, bilmelisiniz ki interrail bütçenizde bu kalem için ödeyeceğiniz en büyük tutarları havalimanından şehir merkezine giderken harcayacaksınız. Şehir içi ulaşım için ise toptan kartlar almak yararlı olacaktır. Örneğin Paris’de, Barcelona da toplu biletler veya 24saat 48saat geçerli biletler kullanabilir, Floransa, Brugge gibi görece küçük şehirlerde her yere yürüyerek ulaşım sağlayabilirsiniz. 100 € – 200 € arası bir interrail masrafını da bu kalem için interrail fiyat listesine koymak mantıklı olacaktır.

interrail bütçe hesaplama
interrail maliyet hesaplama

10. Konaklama Masrafları

Yine kişiden kişiye çok büyük farklar yaratacak bir masraf kalemi de konaklama masrafları ile ilgili olacaktır. Konforunuzdan verdiğiniz ödün arttıkça konaklama masrafları için ödeyeceğiniz toplam interrail fiyatı düşecektir. Rezervasyon yaparken booking ve airbnb’nin kampanyalı linklerini kullanmanız ciddi indirimler almanıza sebep olacaktır. Bütçenize göre hostelde veya 1-2-3 yıldızlı otellerde kalmanızda fayda vardır. Couchsurfing kullanarak başka insanların evinde bedava kalmanız da mümkündür ancak bunun için profilinizde size referans olmuş bol bol kişi bulunması gerekmektedir. Ayrıca interrail tren yolculuklarınızı geceye denk getirmek bazen pahalı bir şehirde otele ödeyeceğiniz paradan tasarruf etmenize imkan sağlayabilecektir. Yine polislerin müdahale etmeyeceği alanlarda kamp yapmak da başka bir alternatiftir. Tüm bu alternatiflere göre interrail maliyetleri büyük bir değişkenlik gösterecektir.Burada bir hostelin gecelik maliyeti ortalama 10-30€ arası, düşük yıldızlı bir otelin 20-50€, yine sıradan bir airbnb evinin de 20-50€ arası olacağı düşünülebilir. Konaklama yaparken, interraile tek çıkmadıysanız 2 kişilik oda ücretleri 1 kişilik oda ücretlerine göre daha uyguna gelecektir. Örneğin 1 gece için tek kişi fiyatı 30€ isteyen bir otel, iki kişi için 60 değil 40€ isteyecektir. Böylece fazla kişi olmanın avantajıyla, kişi başı ödediğiniz paradan kısma imkanınız olacaktır. Ancak tek başınıza interrail yapmayı düşünüyorsanız hem sosyal ortam oluşturmak hem de uygun fiyatlı konaklamak için hostelleri tercih etmenizde yarar olacaktır.

11. Yeme içme masrafları

Eğer yemek ihtiyacınızı restoranlar ve fast food dükkanları yerine, büyük ölçüde marketlerden karşılarsanız bu kalem de interrail bütçeniz için ciddi bir yük yaratmayacaktır. Restoranlarda ortalama bir tabak yemek 7-10€ arasında değişirken fast food dükkanlarında bu rakam 2 ila 5 €’ya kadar inmektedir. Eğer marketten alışveriş yaparsanız bir öğün değil, bir günü maksimum 10 € harcayarak geçirebilirsiniz. O yüzden interrail fiyat listesine bu kalemi de ortalama 8-12€ arası olarak yazıyoruz ve interrail bütçesi oluşturmaya devam ediyoruz.12. Müze ücretleri

Müze gezmekten hoşlanmayan biri olsanız dahi gittiğiniz şehirlerde, görmeden dönmemeniz gereken müzeler bulunmaktadır. Örneğin Paris’de Louvre Müzesini gezmek istersiniz diye tahmin ediyoruz 🙂 Müze masraflarını da kısmanın bazı yolları bulunuyour. Türkiye’den ISIC Card alarak yurtdışına gitmek, çoğu müzeye indirimli girmenize olanak tanıyacak ve interrail masrafları bir miktar daha azalacaktır. Bu kart aynı zamanda bazı cafelerde ve şehir turlarında da size bir miktar indirim ve çeşitli avantajlar sağlayacaktır. Ancak diyelim ki bizim gibi ISIC Card almadınız. Bu durumda da öğrenci kartınızın yanınızda bulunması yararlı olacaktır. Eğer tatlı dilli olursanız çoğu işinizi öğrenci kartınızla halledebilirsiniz. Interrail bütçenizin kısıtlı olduğunu düşünerek 30 günlük bir interrail için 30-50€ arası bir müze ücreti ödeyeceğinizi tahmin ederek interrail fiyat listemizi oluşturmaya devam ediyoruz.

13. Etkinlik Ücretleri

Burada etkinlik ücretlerinden kastımız gittiğiniz şehirlerde katılabileceğiniz olası etkinlikler ve o şehre özel yapabileceğiniz aktivitelerden oluşmaktadır. Yine tamamen sizin nasıl davranacağınıza göre artacak bir interrail maliyetleri kalemidir. Örneğin Barcelona’da maç izlemek, Paris’de Disneyland’a gitmek, Giethoorn veya Venedik’de gondol, sandal vb. kiralamak isteyebilirsiniz. Bu kesinlikle aşağıda verdiğimiz interrail fiyat listesinde sizin doldurmanız gereken bir kalemdir; ancak biz kendimizden yola çıkarak 30 gün için bu kaleme de 150€ gibi bir rakam verdiğimizi söyleyebiliriz.14. Görünmez Kalemler

İnterrail maliyetleri arasında mutlaka görünmez kalemler de olacaktır. Örneğin çamaşırlarınız! Uzun bir interrail yapacaksanız çamaşırlarınızı mutlaka yıkatmanız gerekecektir. Mesela iletişim masraflarınız! Biz size kattiyen boşuna hat almak için ya da yurtdışında bir paket yapmak için interrail bütçenize ek bir maliyet kalemi yazın demeyiz çünkü gideceğiniz hemen hemen tüm şehir meydanlarında ve garlarda internet bulabileceksiniz. Ancak yine de ilk kez interrail yapacaksanız, kendinizi emniyette hissetmek isteyeceksiniz. Bir de hediyelik eşya masrafını düşünmeniz gerekir. Adettendir diye sevdiklerinize, hatıra diye kendinize magnet, küre, kupa gibi şeyler almak isteyebilirsiniz. İşte böyle görünmez kalemler için de interrail fiyat listemize 50€ ekliyoruz. Daha sonra siz düşünüp, taşınıp bu paradan da bir kısıntı yapabilirsiniz.

15. Acil Durum Fonu

Tüm sorumluluğun size ait olduğu bir seyahatte başınıza gelebilecek felaketlere karşı önlem alması gerekenler de sizlersiniz. O yüzden mutlaka interrail bütçenizi oluştururken belirli bir miktar acil durumlar fonu bırakmanız gerekir. Bu da interrail fiyat listesinde tamamen sizin fikrinize göre doldurulacak bir interrail masraf kalemi olmakla birlikte biz buraya 100-150 € arası bir rakam aralığını uygun görüyoruz. Acil durumlara karşı önlem almak için, kredi kartı ve banka kartlarınızı yanınızda bulundurmanız ve içinde bir miktar limit, bir miktar para bırakmanız da yararlı olacaktır.interrail Fiyat Listesi

İnterrail fiyat listesi oluşturulurken, yukarıda yer verdiğimiz interrail maliyetleri ve maliyetleri azaltacak öneriler başlıklı yazımızda değindiğimiz fikirleri baz alarak bir interrail bütçesi oluşturduk. Yukarıda da belirttiğimiz gibi bazı maddeler tamamen sizin kişisel zevklerinize göre doldurmanız gereken maddelerdir. O yüzden kendi interrail fiyat listenizi oluşturmak için, mutlaka bir üst başlığı okuyun.

Aşağıdaki tablo 30 günlük bir interrail gezisine göre düşünülerek doldurulmuştur. Nasıl doldurulacağı interrail maliyetleri başlığında yer almaktadır. Aşağıdaki interrail fiyat tablosunun altında da, interrail fiyat hesaplama yolu gösterilmektedir. Aşağıdaki basit formülü kullanarak kendi interrail sürenize göre yanınıza almanız gereken parayı hesaplayabilirsiniz.

İnterrail Maliyet Hesaplama:

2 Yıllık Pasaport Ücreti: 435 tl (öğrenciler için 108 tl)

Schengen Vizesi Ücreti: 400 – 500 tl

Tahmini Vize Masrafları: 50 -75 tl

Yurtdışı Çıkış Harcı: 15 tl

Seyahat Sigortası: 15 – 20€

Ekipman Masrafları: 400-700 tl

İnterrail Bilet Fiyatı: 376€

Tahmini Uçak Bileti Fiyatı: 400 – 700 tl

Havalimanı Masrafları: 100 – 200 tl

İnterrail Rezervasyon Ücreti: 50 – 150€

Şehir İçi Ulaşım Masrafları: 100 – 200€

Konaklama Masrafları: 400 – 900 €

Yeme İçme Masrafları: 300 – 600€

Müze ve Etkinlik Ücretleri: 100 – 200€

Görünmez Kalemler: 50 – 100€

Acil Durum Fonu: 100 – 150€

30 Günlük Toplam İnterrail Maliyeti: 1500€+1500tl ilâ  2700€+2700tl arasındadır.Kur çok dalgalı seyrettiği için tamamı tl cinsinden ya da euro cinsinden bir rakam vermek yersiz olacaktır. Ayrıca tekrar hatırlatmak isteriz ki bu rakamlardan daha az ya da daha çok harcayacağınız bir interrail bütçesi oluşturmanız mümkündür. Bu durum tamamen kişisel harcamalarınıza göre şekillenecektir.

İnterrail Maliyet Hesaplama – İnterrail Bütçe Hesaplama

Kalacağınız gün sayısına göre interrail maliyetinizi hesaplayarak interrail bütçesi oluşturmak için harcayacağınız değişken tahmini parayı, geçirceğiniz gün sayısıyla çarpıp, sabit giderlerinizle toplamanız interrail yapmak için önünüzü görmenize yardımcı olacaktır.

Örneğin;
Hostelde ortalama günlük 15-20€ x geçireceğiniz gün sayısı
Otelde ortalama günlük 20-40€ x geçireceğiniz gün sayısı
Yeme – içme için ortalama günlük 10-30€ x geçireceğiniz gün sayısı

gibi değişken bütçe kalemleri ile yukarıda bahsettiğimiz interrail maliyetleri arasında yer alan vize ücreti + pasaport ücreti gibi sabit maliyetleri toplayarak rahatlıkla kendinize uygun bir interrail bütçesi oluşturabilirsiniz.
Sorunuz mu var? Yolunuzun üstü @yolumuzunustu instagram sayfamız olsun 🙂
İnterrail Fiyat yazısı için etiketler:

 

Yazan:

yolumuzunustu

Yazmak için değil; daha güzelini yaşatmak için yazıyoruz!