Vondelpark

Amsterdam’da Fotoğraf Çekilecek Yerler 

Geçen aylarda yolumuzun üstü yine Amsterdam idi. Biz de toplamda 7-8 kere ziyaret ettiğimiz bu fantastik şehir için bir Amsterdam Fotoğraf Çekilecek Yerler rehberi hazırlamak istedik. Bunu yaparken de en güzel fotoğraf noktalarını tek tek araştırdık. Defalarca gittiğimiz Amsterdam’da, fotoğraf çekilecek yerler listesi için kendi tecrübelerimizi işin içine katınca, Amsterdam’ın En Fotojenik Yerleri bu sayfada bir bir toplandı. Dolayısıyla en güzel Amsterdam Fotoğrafları için okumaya devam edin efendim. Amsterdam Fotoğraf Çekilecek Yerler Rehberimiz sizi mest edecek; instagram takipçilerinizi kendinden geçirecek.

1.Museum Brug:

E şimdi Amsterdam kanallar ve köprüler şehri olunca bize de harika köprülerden birini sizlere göstermek düşüyor değil mi? Hemen haritalarınıza Museum Brug’u kaydedin. Müthiş çiçeklerin arasında enfes kanal fotoğrafları, enfes Hollanda mimarisine uygun binalarla size eşlik edecek!

Çekip instagramımızda paylaştığımız karelerden biri burada. Ne dersiniz? O çiçeklerin arasında olmak ister miydiniz?

 

2. Bir dakika, bir dakika… ilk klasiklerden başlamayacak mıydık? I Amsterdam yazısını hepiniz biliyorsunuzdur. Ama önü her zaman çok kalabalık! O da nesi?! Yazının arka tarafına geçin, bomboş alanda fotoğrafı çekin ve bom; basit bir hileyle resmi ters çevirin 🕵️‍♂️🕵️‍♀️ İnanın insanlar usta bir fotoğrafçı gibi resmin içindeki tüm insanları sildiğinizi zannedecektir.

I Amsterdam Fotoğrafı
I Amsterdam Fotoğrafı

 

Yazı yazmaktan resmi vaad ettiğimiz gibi ters çevirecek vakit bulamasak da, bunu telefonunuza indireceğiniz basit bir fotoğraf uygulamasıyla bile yapabilirsiniz. Detay için instagram sayfamıza bekleriz.

Evet şimdi çitayı yükseltiyoruz, Amsterdam Fotoğrafları denince de Amsterdam Gezilecek Yerler denince de akla gelen en favori parka gidiyoruz şimdi:

3. Vondelpark  🚣🏽‍

Durun durun, parkın tamamı fotoğraf çekmek için harika, evet. Ama biz size büyülü bir nokta sunacağız. Ancak filmlerde görebileceğiniz karelerden. Bakın şimdi, parka şehir merkezi tarafından girdiniz. Parkın iki yanı yol; ortası orman, yeşillik. Siz sol taraftan yürüyün; taa sona kadar gidin (Bu biraz uzun sürecek ama yol boyunca yoga yapan gruplar, spor yapan topluluklar, dans eden, dövüş sanatlarında uzmanlaşan, anı resmeden onlarca insan göreceğinizi garanti ederiz. Yani Türkiye’de çok rastlamayacağınız karelerle burada karşılaşacaksınız. O yüzden şimdi şikâyet etmeden yürümeye devam edin bakalım). En sonlara doğru ağaçların arasında yeşil bir açıklık göreceksiniz ve açıklığın sonunda da harika bir göl. Gölün arkasında masalsı evler; tam bir film karesi. Burası müthiş bir yer. Gölün yanına kadar gidip mutlulukla saatlerce oturabileceğiniz kadar müthiş. Ayrıca parkın başlarındaki göletlerin sağ tarafında da çeşit çeşit inanılmaz türde kuş mevcut ve bazıları dev gibi! Onları beslerseniz, onlarla da harika fotoğraflar çekilebilirsiniz; bizden söylemesi!

Vondelpark
Vondelpark’ın Gizli Köşesi

NOT: Bu noktadan sonra anlattığımız yerlerin bir kısmına bizzat gitmedik. O yüzden bazı maddeler için koyduğumuz fotoğraflar, Amsterdam’dan olsa da, o bölgeyi yansıtsa da, tam olarak o noktanın olmayabilir. Tüm içeriklerimiz özgün olduğu için, her daim dürüst ve samimi olmak istediğimiz için ve “kendi gittiğimiz yerler en iyileridir” mantığıyla haraket etmek yerine, sizin için en iyi olan noktaları bulduğumuz için, böyle ilerledik. Neyse devam edelim efendim.

4. Wall Gallery, De Pijp 🦓

İşte burası efsanelerden. Çünkü hem De Pijp Bölgesi, hem de kanalların yanındaki harika bina, köprünün ve park halinde duran bisikletlerin eşliğinde masalsı kareler sunuyor. Ayrıca orada bulunan siyah, Klasik Hollanda Mimarisine sahip dev bir ev ortamı daha da ilgi çekici yapıyor. De Pijp’e gelince yapmanız gereken, sokakları keşfederek harika kareler yakalamak. Amsterdam Fotoğraf Çekilecek Yerler düşünüldüğünde size en çok malzemeyi sunacak yerlerden biri de burası.

Amsterdam Fotoğrafları
Amsterdam Fotoğrafları 

5. Jordaan Mahallesi

Yine müthiş atmosferiyle size harika kareler sunacak bir mahalle. Burada da sokaklarda kaybolmalı ve enfes evlerin arasında rengarenk ve fantastik kareler yakalamalısınız. Bitti mi? -Hayır! Bu maddeye iki öneri sığdıralım istedik: Bir de “NDSM” olarak anılan yer de graffitiler olan bir başka bölge, ancak buraya bizzat gitmedik, siz haritalarınızdan bir kontrol edin 🗺

Amsterdam Fotoğraf Çekilecek Yerler
Amsterdam Fotoğraf             Çekilecek Yerler

6.  Hortus Botanicus 🍂

Bazı insanlar çiçekleri, yeşillikleri çekmeyi, bazıları da onların içinde çekilmeyi çok sever. O insanları hemen Hortus’a alalım. Lâkin Hortus Botanik bahçesi dev bitkilerin arasında birbirinden ilginç ve güzel fotoğraflar çekebileceğiniz enfes bir yer. 🍀

Amsterdam Fotoğraf Çekilecek Yerler
Amsterdam Fotoğraf Çekilecek Yerler

7. Magere Brug 🚧

Yine efsanelerdeyiz. Amsterdam, haliyle bir kanallar şehri olarak, birçok açılır kapanır köprüye sahip. Onların içinde en güzel ve en ünlü açılır kapanır köprü de Magere Brug. Köprümüz bulunduğu bölge sebebiyle size harika Amsterdam Fotoğrafları sunabilir 🌵 Biz bu köprüde ilk kez vanilyalı Coco Cola denemiştik ve tadını da hiç mi hiç beğenmemiştik. Bu da böyle bir anımızdı, teşekkür ederiz.

Amsterdam Fotoğraf Çekilecek Yerler
Amsterdam Fotoğraf Çekilecek Yerler

8. Begijnhof 💒

Kentin en ünlü kilisesi. Bir kapıdan içeri giriyorsunuz ve bom, bambaşka bir dünya 👘 Gezilecek yerler listenize de koyabileceğiniz Beginjnhof enfes fotoğraflar çekmek için de fantasik bir rota.

Amsterdam Fotoğraf Çekilecek Yerler
Amsterdam Fotoğraf Çekilecek Yerler

9. Nemo Science Museum 🛸

Amsterdam Fotoğraf Çekilecek Yerler listesinin sonlarına doğru gelirken, güneşi de batıralım değil mi? Nemo Bilim Müzesinin olduğu bölge tam güneş batarken harika bir manzara sunuyor. Maviliklerle ve köprülerle Amsterdam mimarisinin birleştiği yer sizi şaşırtabilir. 🌅

Amsterdam Fotoğraf Çekilecek Yerler
Amsterdam Fotoğraf Çekilecek Yerler

10. Tren Garı 🚣🏽‍

E burayı eklemesek olmazdı herhalde, değil mi?! Çünkü garın ön kapısından çıkınca kaşrılaştığımız manzara her defasında bizi mest etmeye yetti de arttı. Hele de gökyüzü kızıla dönmüşken, güzel bir Amsterdam silueti ile karşılaşmak makinenizi şenlendirecektir.
 

Böylece Amsterdam Fotoğraf Çekilecek Yerler listemizin sonuna geldik. “Amsterdam’da sadece bu kadar mı fotoğraf çekilecek, fotojenik denilebilecek nokta var” diye sorarsanız, cevap tabii ki hayır olacaktır. Ancak en güzellerini ve favorilerimizi sıralamaya çalıştık. Sizin de bildiğiniz, yolunuzun üstü olan başka yerler varsa aşağıda yorumlar kısmından bize belirtebilirsiniz. Yine, sorularınız için de sizi orada misafir edebiliriz.

Amsterdam Fotoğraf Çekilecek Yerler listemizdeki yerlere rahatça ulaşabilmek için telefonunuzun google haritalar uygulamasını açıp, tüm bu noktaları tek tek işaretleyerek rota çıkarmanız faydalı olacaktır. Hollanda’yı daha çok merak ediyorsanız ve Hollanda’da muhteşem fotoğraflar çekebileceğiniz başka noktalar da arıyorsanız, Amsterdam’a son derece yakın olan masalsı kasabalara göz atmanızı şiddetle öneririz.

Hollanda Fotoğraf Çekilecek Yerler

  1. Zaanse Schans: Yel değirmenlerinin dünyada en güzel dizildiği yer. Enfes renkler, enfes manzaralar. Amsterdam’a 2’den fazla gün ayırdıysanız, burayı mutlaka görün.
  2. Volendam – Marken – Edam: Üç güzel kasaba, Amsterdam’ın yanı başında! Hem göz ziyafeti, hem kültür ziyafeti hem de huzur ziyafeti için, sizi böyle alalım.
  3. Rotterdam: Bir kasaba değil, dev bir şehir. Denize kıyısı yok, ancak bölgenin en önemli liman kenti. Modern mimarinin başkenti. Buyrun birlikte bakalım.
  4. Giethoorn: Belki namını duymuşsunuzdur. Araba yerine, sandalın ana ulaşım aracı olduğu masalsı kasaba Giethoorn, pek yakında sitemizde harika bir gezi rehberi ile yerini alacak. Ancak siz bekleyemem derseniz, instagram sayfamızda yer bulmaya başladı bile. Görmek için, şuraya dokunmanız yeterli olacaktır: @yolumuzunustu 

Not: Yukarıdaki linklerde yer alan fotoğraflar da tarafımızca çeklimiş olup, Amsterdam Fotoğraf Çekilecek Yerler listesi gibi fotoğraf noktalarını değil; genel olarak gezebileceğiniz, her yeri anlatan daha kapsamlı yazılardır. Amsterdam Fotoğraf Çekilecek Yerler rehberi gibi rehberler yazmamız için bize yorum yapmanız yeterlidir.

Yazan:

yolumuzunustu

Yazmak için değil; daha güzelini yaşatmak için yazıyoruz!