Kaputaş Plajı Giriş Ücreti

Kaputaş Plajı Giriş Ücreti 2020

Yakın zamanda yolumuzun üstü Kaputaş Plajı olunca Kaputaş Plajı Giriş Ücreti ile ilgili merak edilenleri yazmaya karar verdik. Bu yazıda sadece giriş ücretlerini değil, şezlong ücretlerini, şemsiye ücretlerini hatta restoran ve kafe ücretlerini bile bulabileceksiniz.Kaputaş Plajı, Antalya Fethiye yolu üzerinde Kaş ile Kalkan arasında bulunuyor ve Belediye tarafından işletiliyor. Eh, plaj belediye tarafından işletilince de haliyle ziyaretçilerin aklına Kaputaş Plajı ücretli mi sorusu geliveriyor.
Kaputaş Plajının eski halini bilenler bilir. Burada bir tesis açılmadan önce bu büyük kalabalıklar bulunmuyordu. Şezlong veya şemsiye yoktu. Dolayısla ücret alınacak bir şeyler de yoktu. Ancak tesis açıldıktan sonra Kaputaş Plajı bambaşka bir kimliğe büründü ve buraya gelen malzemeleri kullanmak elbette belirli bir ücrete tabii oldu.

Kaputaş Plajı Giriş ÜCreti
Kaputaş Plajı

Peki Kaputaş Plajı ücretli mi? Evet ücretli. Ama plajı kullanmak ücretli değil! Hemen merak ettiğiniz diğer konuyla devam edip, size bu plajda bedava nasıl denize girebileceğinizi anlatalım. Öncelikle Kaputaş Plajı Giriş Ücreti diye bir şey yok. Özel bir işletme bu plajı satın almadığı için burası hala bir Halk Plajı olarak düşünülebilir. Bu güzel halk plajının 187 basamaklı merdivenlerini inip denize ulaşmak bedava. Ancak durun bir saniye orada. Her yer şezlong, bu şezlonglara oturmakta mı bedava!?

Kaputaş Plajı ücretli mi?
Kaputaş Plajı Giriş Ücreti

Maalesef hayır. Kaputaş Plajında ücretsiz olarak denize girmeniz için şezlognların bulunmadığı bir alan bulup buraya havlunuzu serip eşyalarınızı bırakmanız gerekiyor. Bu şekilde Kaputaş Plajından özgürce yararlanabilirsiniz. Kimse size niye geldiniz demiyor. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi Kaputaş Plajı giriş ücreti kimseden alınmıyor. “Ama, şezlong kullanmazsam ne yapacağım” diyorsanız onun da cevabı basit:Kaputaş Plajı Ücretleri

Plaj, tam anlamıyla bir dağın eteklerinde bulunduğu için bu dik dağın dipleri ve diplerinden itibaren bir kaç metrelik kısmı boş bırakılmış durumda. Yani burada şezlognlar bulunmuyor. Biz Kaputaş Plajını en yoğun aylardan birinde, Ağustos ayında ziyaret ettik. Şezlongların dışında kalan tüm bölgelerde plaj çantaları, havlular ve yerde oturan insanlar vardı. Zaten, boş bir tane bile şezlong da yoktu. Şezlong kiralamak niyetilye gittiğimiz plajda havlumuzu serecek boş bir yer aramaya başladık bir anda. O sırada da güneş ışınlarından korunmak için havlu serilebilecek en uygun yeri bulduk. Plajın Kaş’a doğru olan tarafı. Yani merdivenlerden inince solda kalan yanı. Burada koy son bulduğu için dağın yönü koyun içine doğru kıvrılınca gölge boyu artıyor. Dolayısıyla pişmemek için en serin alan olarak hakkımıza burası düşüyor. Ayrıca, yine sağ köşede de böyle bir alan yer alıyor. İki taraf arasında seçim yapmak da size kalıyor.Peki Kaputaş Plajı şezlong ücretleri ne kadar? Bu soruya gelmeden önce, dilerseniz yoğun bir sezonda Kaputaş Plajına gittiğinizde size boş şezlong bulmanın püf noktalarından bahsedelim.
Kaputaş’ta arabanızı park edecek yer bulabilmek, boş şezlong ayarlayabilmek ve plajın keyfini çıkarabilmek için buraya gelebileceğiniz en erken saatte ya da güneşin batmaya başladığı geç saatlerde gelmeniz gerekiyor. Aksi takdirde şezlong bulsanız dahi, kalabalık yüzünden bunalabilirsiniz.Şimdi gelelim Kaputaş Plajı şezlong ücretleri ne kadar sorusunun cevabına. Rakamlar yıldan yıla değişiklik gösterse de Kaputaş şezlong ücreti için 2020 güncel fiyat yalnızca 10 TL. Ancak Kaputaş’ta yaşanan inanılmaz yoğunluk, bu fiyatın yukarıya tırmanmasına neden olabilir. Bu arada fiyata şemsiye de dahil. Yani aslında korkulacak bir şey yok. Yoğun olmayan bir sezonda yere havlu sermeden rahatça keyif yapabilirsiniz Kaputaş Plajında. O zaman şimdi gelelim diğer fiyatlara:

Kaputaş Plajı otoparkı da ücretsiz. Zaten otopark dediğimiz, yol üstünde ayrılan alanlardan fazlası değil esasında. Kaputaş’ta duşları kullanmak da bedava. Tesis fiyatları da son derece makul aslında. Kaputaş Plajının merdivenlerden inince sağ tarafında tesis bulunuyor. Burada çay, kola, limonata, dondurma gibi içecek ve aparetiflerin yanı sıra hafif yemekler de satılıyor. Tesis fiyatları, Türkiye’nin herhangi bir yerinde girdiğiniz ortalama bir kafedeki fiyatları asla aşmıyor. Yani Belediye, Kaputaş’ta ucuza hizmet veriyor.

Kaputaş Plajı 2020 Fiyat Güncellemesi

Yukarıda da belirttiğimiz gibi şezlong ve şemsiye ücreti toplam 10 tl. Ancak maalesef belediyenin uygun fiyatları değişmiş durumda. O yüzden 2020 için yazımıza güncelleme yapıyoruz.

Kaputaş Plajındaki tesiste

  • Giriş: ücretsiz.
  • WC, tuvalet: ücretsiz
  • Duş: ücretsiz
  • Soyunma kabinleri: ücretsiz
  • 1 lahmacun: 8.5 tl -> maalesef porsiyon doyurucu değil.
  • 1 tost: 13 tl -> atıştırmalık olabilir.
  • 1 hamburger: 23 tl -> maalesef yanında patates kızartması servis edilmiyor.

Kaputaş Plajı ile ilgili 2020 güncel fiyatlarını verdiğimize göre gelelim Kaputaş Plajındaki sosyal mesafe kurallarına ve Korona önlemlerine…

Kaputaş Plajı Korona Önlemleri

Hizmet sektöründeki tüm işletmelerde olduğu gibi, Kaputaş Plajı da korona virüs önlemleri kapsamında 2020 yılında bir nebze değişti. En önemli Kaputaş Plajı Korona önlemi şezlongların arasındaki mesafenin arttırılması oldu. Bu da içeriye daha az insan girebileceği anlamına geliyor. Ayrıca Kaputaş’a girişte herkesin tek tek ateşi ölçülüyor. Ateşi olanlar Covid-19 önlemleri kapsamında plaja alınmıyor. Bölgede genelde kamu görevlilerinin de bulunmasından dolayı, biz şahit olmasak da virüs şüphesi taşıyanlara anında müdahale ediliyor da olabilir.

Tüm bunlara ek olarak belirtmek gerekir ki plajın kenarında fotoğraf çekip dönecekseniz kimse ateşinizi ölçmüyor ve sizden hiçbir ücret talep edilmiyor. Tek yapmanız gereken yol kenarında arabanızı park edecek yeri bulabilmek!

Kaputaş Plajı Giriş ücreti ile ilgili bilgi verdiğimize ve Kaputaş Plajı ücretli mi sorusunu yanıtladığımıza göre gelelim Kaputaş Plajı nerede ve Kaputaş Plajına nasıl gidilir sorusuna. Bu sorunun cevabı için farklı alternatifleri bir bir sıraladığımız Kaputa Plajı Nerede? yazımızı okuyabilirsiniz.

Kaputaş’ta 1 günümüzü anlattığımız Kaputaş Plajı deneyimlerimiz için Kaputaş Plajı yazısında sizi ağırlayabiliriz.Yolunuzun üstü Kaputaş gibi güzelliklerle dolu olsun.


Kaputaş Plajı Giriş Ücreti ve Kaputaş Plajı Ücretli mi Yazı Etiketleri:

Kaputaş Plajı Giriş Ücreti” için 2 yorum

  1. Merhaba Kocaeli’de yaşıyorum kabutaşda en Uygun ve ekonomik 4 yetişkin pazartesi den cumaya olmak üzere Ağustos sonu Eylül başı gibi bir tatil bütçem ulaşım dahil ne kadar fiyat olur İlk kez gelicem yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler.

    1. Merhabalar, Kaputaş Plajı Kaş ile Kalkan arasında, yol üzerinde kalıyor. Dolayısıyla tam olarak Kaputaş’ta konaklamanız mümkün değil. Kalkan bölgesi villalarla dolu ve çok fazla aktivitesi olmayan bir yer. O yüzden biz size Kaş’ta konaklamayı önereceğiz. 4 kişi olduğunuz için apart daire kiralamanız sizin için çok daha ekonomik olacaktır. Ağustos sonu hatta Eylül’ü seçerseniz hem çok daha huzurlu hem de daha az maliyetli bir tatil yapmış olacaksınız. 4 gece 5 gün için 1800 TL ile 2500 TL arasında 4 kişinin kalabileceği bir çok apart var. Otobüsle gelmeyi tercih ederseniz biraz yorucu ama ekonomik bir ulaşım sağlamış olursunuz. Antalya merkeze geldiğinizde 4 kişi olduğunuz için VIP transfer aracı tutup Kaş’a ulaşmanız daha kolay olacaktır. Bu arada Kaputaş’a minibüsle gitmeniz gerekecek. Kaş Merkez’de kalacağınız için Büyük Çakıl Plajı, Küçük Çakıl Plajı özellikle gitmişken görebileceğiniz yerlerden. Biraz daha uzaklarda Patara Antik Kenti ve Plajı var. Gözünüz keserse kesinlikle gitmelisiniz. Yeme içme için uygun yerler de var mezeli, balıklı rakı keyfi yapabileceğiniz yerlerde. Apart tutarsanız tabii ki marketten alışveriş yapıp mis gibi apartınızın balkonunda keyifle karnınızı doyurursunuz. Tüm bunlar göze alındığında dişinizi sıkarsanız 2000-2500 TL’ye gezmesi, yemesi içmesi halledelebilir. Bu durumda da toplam Kaş Gezi Bütçeniz 3800 tl ila 5000 tl arasında değişir ki 4 kişi 4 gece için güzel bir rakam. Biraz daha rahat, ferah olayım derseniz 6000 ila 7500 tl arasında bir parayı gözden çıkarabilirsiniz. Apart fiyatlarına en rahat Ets Tur ve Airbnb kullanarak bakabilirsiniz. Eğer isterseniz size airbnb indirim ve para iade linki atabiliriz. Eğer VPN kullanmayı biliyorsanız rezervasyonlarınızı Booking kullanarak da yapabilirsiniz. Her 50$’lık rezervasyonunuz için 30$ iade ya da %10 iade seçenekli kampanya linklerimiz var. Booking parayı yaklaşık 2 ay sonra tanımladığınız kredi kartına yatırıyor. Bu durumda 50$ tutarında birden fazla rezervasyon yapmanız gerekir 🙂 Bunların linkini almak isterseniz @yolumuzunustu Instagram hesabımızdan bize DM atabilirsiniz. Bu yollar sizin için zor olacaksa yerel olarak en beğendiğimiz site dediğimiz gibi ETS Tur. Kaş Gezisi gerçekten çok renkli olacaktır. Şimdiden iyi tatiller dileriz. Bölge hakkında başka sorularınız olursa da lütfen yazın. Kaş, Kaputaş, Kalkan, Olimpos, Adrasan, Suluada, Kekova gibi yerlerin tamamını gezdik ancak vakit bulamadığımız için henüz yazısını oluşturamadık. Yolunuzun üstü güzelliklerle dolu olsun, selamlar 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir